Rīgā notiek arhitektūras skolu plenērs

0
54

No 13.septembra līdz piektdienai, 17.septembrim, notiek Latvijas 16.arhitektūras skolu plenērs, kura tēma šogad ir Imanta + Zolitūde vienoti kopā, aģentūrai LETA pavēstīja plenēra rīkotāji.

Plenēra rīkotāji atzīmēja, ka Imantas un Zolitūdes apkaimju apbūve ir plānota un arī uztverama kā vienots pilsētbūvniecisks ansamblis. Tā centrā atrodas Anniņmuižas parks, ap kuru izvietojas lielpaneļu dzīvojamo māju kvartāli. Kaut arī šī apbūve ir veidota, ignorējot un pilnīgi pārveidojot vēsturisko vidi, tai piemīt zināma viengabalainība, un jaunveidojamo ielu tīkls ir sasaistīts ar apkārtējo apkaimju plānojuma struktūru.

Tāpat plenēra rīkotāji minēja, ka apkaimēs turpmākā attīstība neizbēgami ir saistīta ar Rail Baltica dzelzceļa projekta ieviešanu, kas ietekmēs šo apkaimju 68 000 iedzīvotāju dzīves vides kvalitāti, paradumus, ārtelpas pārveidi.

Arhitektūras plenēra laikā tiks modelēta arhitektūras prakses mikrovide, kur konkrēta uzdevuma atrisināšanai nepieciešama dažādu arhitektūras un dizaina jomā strādājošo cieša un koordinēta sadarbība. Plenērs notiks piecas dienas, simulējot visas reālam projektēšanas procesam piederošās fāzes – vietas izzināšanu, ideju ģenerēšanu, galīgā varianta formulēšanu un detalizāciju, tā prezentāciju plašākai auditorijai.

Plenēra darbs notiks nelielās grupās, kas veidotas no dažādu arhitektūras skolu pārstāvjiem. Tajā piedalās Rīgas Tehniskā universitāte, Latvijas Lauksaimniecības universitāte, Rīgas celtniecības koledža, Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskola RISEBA un Latvijas Mākslas akadēmija.

Plenēru organizē arhitektu birojs Nams, Latvijas Arhitektu savienība un Latvijas Infrastruktūras modernizācijas apvienība LaIMA. 

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit