Rīgā renovēs dzīvojamo ēku Kartupeļu ielā 19

0
832

SIA Rīgas namu pārvaldnieks (RNP) apsaimniekotajai ēkai Kartupeļu ielā 19 sāk īstenot renovācijas projektu, aģentūru LETA informēja RNP Komunikācijas nodrošinājuma nodaļas vadītāja Una Grenevica.

Piecu stāvu ēka nodota ekspluatācijā 1969.gadā. Tajā ir 54 dzīvokļu īpašumi un veikala telpas. Mājas apbūves laukums ir 746 kvadrātmetri, bet kopējā dzīvokļu platība – 2660 kvadrātmetri. 

Projekta kopējās izmaksas plānotas 931 364 eiro. Darbus plānots veikt 2021.–2022.gada būvniecības sezonā.

Projekts tiks īstenots ar Attīstības finanšu institūcijas “Altum” atbalstu, kā arī piesaistot Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) finansējumu.

Rekonstrukcijas laikā plānots atjaunot un siltināt fasādes, siltināt bēniņu pārsegumu, paredzēta logu nomaiņa kāpņu telpās un dzīvokļos, kāpņu telpu kosmētiskais remonts, ārdurvju nomaiņa, ieejas jumtiņu atjaunošana, pagraba pārseguma siltināšana, pagraba atjaunošana un apkures sistēmas rekonstrukcija.

Projektā paredzēta aukstā un karstā ūdens stāvvadu nomaiņa, kanalizācijas stāvvadu nomaiņa, ārējo kanalizācijas tīklu atjaunošana, jumta seguma nomaiņa, skursteņu augšējo daļu renovācija, ventilācijas sistēmas ekspluatācijas apkope, balkonu atjaunošana, individuālas rekuperācijas sistēmas izbūve, zibens aizsardzības sistēmas ierīkošana, jauna ceļa seguma ieklāšana pie mājas ieejas un citi darbi.

Energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumi nodrošinās siltumenerģijas patēriņa samazinājums apkurei par 64,51%, primārās enerģijas samazinājumu par 42,86%, bet CO2 izmešu samazinājumu – 43,91%.

“Ēku kompleksa atjaunošana ir iespēja kompleksi uzlabot mājas tehnisko stāvokli – sakārtot komunikācijas, atjaunot fasādi, uzstādīt jaunu apkures sistēmu, atjaunot jumtu un pagrabu utt. Māju atjaunošanai jākļūst arvien ātrākai, vienkāršākai un klientiem saprotamākai,” norāda RNP valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis. 

Viņš informēja, ka Altum programmai no RNP puses pieteikti 106 daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes paaugstināšana projekti, kuru realizācija plānota nākamo trīs gadu periodā.

Pašlaik ar šīs programmas palīdzību renovētas piecas daudzdzīvokļu ēkas. Kā skaidro Neimanis, RNP apsaimniekotajām ēkām liela daļa ir tipveida mājas. Šo ēku renovācijas plāna izstrādē ir iespēja panākt strauju ēku renovācijas izrāvienu Rīgā.

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, Rīgas pašvaldībai piederošais dzīvojamo māju apsaimniekošanas uzņēmums RNP 2019.gadā strādājis ar nepilnu 64 miljonu eiro apgrozījumu un 958 800 eiro zaudējumiem. Uzņēmums 2019.gadā nodarbinājis 2349 darbiniekus.

Finanšu dati par 2020.gada vēl nav publiskoti.