“Riga RoPax Terminal” būvniecība varētu noslēgties 2027.gada nogalē

0
323
Publicitātes attēls

Jaunā pasažieru un ro-ro kravu termināļa Riga RoPax Terminal būvniecība varētu noslēgties 2027.gada nogalē, aģentūru LETA informēja SIA Riga RoPax Terminal pārstāvji.

Kompānijā norāda, ka patlaban norit darbs pie arhitektoniskā konkursa organizēšanas un investīciju piesaistes.

Tāpat uzņēmuma pārstāvji informē, ka šī gada jūnijā Rīgas domē tika apstiprināts Eksportostas dienvidu daļas lokālpānojums, kas ietver arī jaunā termināļa projekta ieceri, kā rezultātā tiek aktīvi turpināta projekta realizācija.

“Ar lokālplānojuma apstiprināšanu esam beidzot nonākuši nākamajā projekta attīstības posmā – arhitektoniskā konkursa organizēšanas fāzē kopā ar Latvijas Arhitektu savienību, kur turpmākos mēnešus aktīvi darbosimies pie nolikuma izveides, žūrijas piesaistes un konkursa izsludināšanas publiski,” skaidro Riga RoPax Terminal projekta vadītāja Jūlija Bērziņa.

Vienlaikus uzņēmuma pārstāvji atzīmē, ka Eksportostas dienvidu daļas lokālplānojums ietver arī terminālim pieguļošās teritorijas attīstību, tajā skaitā sabiedriskā transporta savienojamības uzlabojumus un apkārtnes labiekārtošanu.

LETA jau rakstīja, ka šī gada jūnijā Rīgas brīvostas pārvalde, Riga RoPax Terminal un Stokholmas osta parakstīja saprašanās memorandu par sadarbību Eiropas Savienības (ES) finansējuma apguvei.

Memorands paredz apvienot spēkus efektīvākai ES finansējuma apguvei un turpmākai sadarbībai, kopā piesakoties ES finansējuma saņemšanai projektiem, kas vērsti uz ostu darbības ietekmes uz vidi un klimatu mazināšanu pasažieru termināļu apkārtnē abās galvaspilsētās.

Sadarbības mērķis ir izveidot ilgtspējīgu pamatu, lai nākotnē spētu atjaunot nozīmīgu jūras transporta maršrutu starp kaimiņvalstīm un nodrošināt klimata neitralitāti.

Tāpat ziņots, ka šogad Riga RoPax Terminal sadarbībā ar Rīgas brīvostas pārvaldi iesniegusi pieteikumu Interreg Baltijas jūras reģiona transnacionālās sadarbības programmai ar mērķi saņemt finansējumu izpētei par ekoloģiskās pēdas nospieduma samazināšanu pasažieru un ro-ro termināļos pilsētas centrā.