Rīgā sāks jauna dzīvojamā projekta būvniecību

0
650

Nekustamo īpašumu attīstītājs Hepsor 2020.gada rudenī uzsāks jaunas daudzdzīvokļu ēkas būvniecību Āgenskalnā, kvartālā starp Ernestīnes, Kapseļu un Baložu ielu. Projekta ietvaros tiks nojaukta esošā ēka un tās vietā uzcelts jauns trīs stāvu nams ar 18 dzīvokļiem, saglabājot vēsturiskās ēkas veidolu.

Jaunbūves veidols laika gaitā ir ticis mainīts atbilstoši tā brīža īpašnieku vēlmēm. Cienot vēsturi un vēloties saglabāt Āgenskalnam raksturīgo apbūvi, vēsturiskās ēkas apjomā tiks saglabāts tās ārējais veidols, tostarp neparastais tornītis, savukārt jaunajā ēkas daļā dominēs askētiskas formas, kas lieliski iekļausies ēkas kopējā veidolā. Mūra ēkas fasādes dabīgo koka apdari papildinās arī mūsdienīgāki materiāli – skārds un metāls.

Ēkā būs 18 divu, trīs un četru istabu dzīvokļi ar gala apdari. Projektā būs pieejamas noliktavas telpas un 15 autostāvvietas, kā arī labiekārtots, apzaļumots un slēdzams pagalms ar nelielu bērnu spēļu laukumu.

“Topošā daudzdzīvokļu ēka ir jau trešais Hepsor projekts šajā rajonā, tā kopā ar Baložu ielas 7 ēku piešķirs jaunu izskatu šim Āgenskalna kvartālam. Ēkas fasādes dizainā sastapsies gan moderna, gan senāka stila arhitektūra, ēkai dabiski iekļaujoties apkārtnes apbūves ansamblī un dodot savu ieguldījumu Āgenskalna vēstures saglabāšanā,” stāsta Hepsor pārstāvis Marti Krass. Līdz ar Baložu ielas 9 projekta būvniecību, Āgenskalnā tiks būtiski uzlabota vides infrastruktūra. Šī projekta īstenošanā plānots ieguldīt 2,5 miljonus eiro. Ēku plānots nodot ekspluatācijā 2021.gada oktobrī.

Projektu īsteno Igaunijas nekustamo īpašumu attīstītājs Hepsor. Uzņēmums darbojas Latvijā kopš 2017.gada nogales un sadarbībā ar Igaunijas būvuzņēmēju Mitt&Perlebach īsteno vairākus dzīvojamos projektus galvaspilsētas klusajā centrā un Āgenskalnā, kā arī attīsta komerctelpas Rīgas pievārtē. Tuvāko gadu laikā Hepsor veiks vērienīgas investīcijas ne tikai dzīvojamā, bet arī komercsegmentā, tostarp Daugavas labā krasta apbūves projektā Krasta City.