Rīgā starp Zunda kanālu un Daugavgrīvas ielu plāno attīstīt jaunu kvartālu

0
432
Publicitātes attēls

Rīgas dome nolēmusi nodot sabiedriskajai apspriešanai lokālplānojuma projektu teritorijai Daugavgrīvas ielā 31, starp Zunda kanālu un Daugavgrīvas ielu, informē ziņu aģentūra LETA.

Lokālplānojuma ierosinātājs ir SIA DG31, kas iepriekš izsludināja starptautisku metu konkursu teritorijas attīstības vīzijas izstrādei.

Informācijā deputātiem norādīts, ka lokālplānojuma teritorijas platība ir aptuveni desmit hektāri. Teritorijā, kas atrodas starp Daugavgrīvas ielu un Zunda kanālu, plānots attīstīt mūsdienīgu, daudzfunkcionālu komerciālo un dzīvojamo ēku kvartālu, nodrošinot labiekārtotu pilsētvidi ar ērtu loģistiku un satiksmes organizāciju. Pašlaik teritorija netiek saimnieciski izmantota un tā ir vizuāli degradēta.

Teritorijā bijusī apbūve nojaukta, tās ziemeļrietumu stūrī saglabājusies tikai viena būve – transformatoru apakšstacija Zunds. Savukārt tuvāk pilsētas centram savulaik tika uzbūvēts tilts, kas tagad tiek saukts par tiltu uz nekurieni, lai savienotu Daugavgrīvas ielu ar plānoto tirdzniecības centru, kura būvniecība šajā teritorijā tika atcelta.

Kā liecina Firmas.lv informācija, SIA DG31 pieder Lietuvas uzņēmumam Galio Group, kas nodarbojas ar ilgtspējīgu nekustamo īpašumu attīstīšanu Centrālajā un Austrumeiropā.