Rīgā uz lielveikala jumta ierīko saules elektrostaciju

0
882
Publicitātes foto.

Maxima Latvija sadarbībā ar viedo enerģijas risinājumu uzņēmumu Ignitis Latvija, uzstādījusi saules elektrostaciju, kas atrodas uz Maxima XXX veikala jumta Rīgā, A.Saharova ielā 20A, informē uzņēmums Maxima.

Saules elektrostacijas kopējā platība ir 1182,7 m2 un tā darbojas ar 176 kW jaudu. Plānots, ka elektrostacija gada laikā saražos 186 666 kWh, nodrošinot gandrīz 10% no veikala darbībai nepieciešamās pašpatēriņa enerģijas.

Uz Maxima veikala jumta kopumā uzstādīti 727 saules paneļi un tiek lēsts, ka saules elektrostacijas saražotā elektroenerģija samazinās oglekļa dioksīda emisijas par teju 80 tonnām gadā. Ikdienā par elektrostacijas apkopi rūpēsies uzņēmums Ignitis Latvija.

“Saules elektrostaciju saražotā videi draudzīgāka elektroenerģija ir virziens, kuru izvēlas arvien vairāk uzņēmumu visā pasaulē, atbalstot ilgtspējīgu uzņēmējdarbību, kā arī vēloties efektivizēt finanšu līdzekļu plūsmu. Ņemot vērā energoresursu tirgus aktualitātes un alternatīvo enerģijas resursu ražošanas risinājumu attīstību pasaulē, paredzam arī nākotnē īstenot līdzīgus projektus savā veikalu tīklā,” stāsta Viktors Novikovs, Maxima Latvija nekustamā īpašuma attīstības un celtniecības departamenta direktors.

“Atjaunojama un videi draudzīga enerģija ir nākotne, kuru piedzīvojam jau šodien. Man ir prieks, ka sadarbībā ar Maxima Latvija esam īstenojuši šo apjomīgo saules elektrostacijas projektu. Tas, manuprāt, ir lielisks piemērs tam, kā uzņēmums var atbalstīt ilgtspējīgus un videi draudzīgus produktus un pakalpojumus, kas vienlaikus ir uzticams un ekonomiski izdevīgs enerģijas avots. Uzņēmēji vairs nevar nedomāt par sava biznesa ilgtspēju un nostāju vides jautājumos. Klimata pārmaiņu mazināšana ir mūsu visu atbildība, tāpēc ceru un ticu, ka šis ir tikai sākums, un nākotnē redzēsim arvien vairāk šādus projektus,” saka Ignitis Latvija valdes loceklis Kristaps Muzikants.

Uz Maxima veikala jumta uzstādītās elektrostacijas izveidē izmantoti Seraphim saules moduļi, kas tiek plaši izmantoti visā pasaulē.