Rīgā veidos jaunas atkritumu apsaimniekošanas vietas

0
125

Trešdien, 14.aprīlī, Rīgas domes sēdē deputāti atbalstīja divu jaunu atkritumu apsaimniekošanas vietu izveidošanu Krustpils ielā un Ganību dambī, ziņo Rīgas pašvaldība.

SIA Latmetāls Steel Krustpils ielā 157C plāno izveidot jaunu metāllūžņu, kā arī bīstamo atkritumu (svina akumulatori, elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumi) pieņemšanas punktu un veikt to īslaicīgu uzglabāšanu, šķirošanu un apstrādi. Plānotais atkritumu pieņemšanas un apstrādes apjoms melniem metāllūžņiem – līdz 12 000 tonnām gadā, krāsainiem metāllūžņiem – līdz 5000 tonnām gadā, bīstamiem atkritumiem – līdz 50 tonnām gadā. Savāktie atkritumi tiks apsaimniekoti atbilstoši normatīvo aktu prasībām.

Savukārt SIA Lējumi un būve plāno Ganību dambī 21C pārstrādāt kabeļu atkritumus un pārdot gatavas vara un alumīnija granulas. Uzņēmums ir iegādājies zviedru ražotāja REDOMA iekārtas, kas paredzētas mehāniskai kabeļu atkritumu griešanai, plastmasas atdalīšanai no metāla, pārstrādei, iegūstot metāla granulas. Uzņēmums kabeļu atkritumus iepērk galvenokārt Eiropas Savienības valstīs, sagatavo tos pārstrādei un pārdod uzņēmumiem Latvijā tālākai šo kabeļu atkritumu pārstrādei. Faktiskais pārstrādātā materiāla daudzums un noliktavā vienlaicīgi glabājamais izejvielu daudzums būs mazāks par 20 tonnām.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit