Rīgā veidos Pilsētbūvniecības padomi

0
386

Lai nodrošinātu būvniecības procesa kvalitāti un kvalitatīvas pilsētvides attīstību Rīgā, kā arī koordinētu attīstības procesus, Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteja pirmdien, 7.februārī, atbalstījusi priekšlikumu galvaspilsētā veidot jaunu Pilsētbūvniecības padomi, ziņo Rīgas domes Komunikācijas pārvalde.

Pilsētbūvniecības padomes nolikums vēl būs jāapstiprina Rīgas domes sēdē.

Līdz šim Pilsētbūvniecības padome darbojās Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta (PAD) paspārnē. Pilsētbūvniecības padomes lēmumi būs saistoši Rīgas pašvaldības iestādēm un struktūrvienībām. Plānots, ka padomes sēdes notiks ne retāk kā reizi divās nedēļās.

Pilsētbūvniecības padomes svarīgākie uzdevumi būs koordinēt attīstības procesus Rīgā, nodrošināt būvniecības procesa kvalitāti, veicināt kvalitatīvas pilsētvides attīstību, kā arī izvērtēt un pieņemt lēmumus par pilsētbūvnieciski un sabiedriski nozīmīgiem attīstības priekšlikumu tālāku virzību un pašvaldības īstenotiem projektiem un būvēm.

Jaunveidojamās padomes nolikums nosaka, ka tai ir arī jāveicina vides arhitektonisko kvalitāti un līdzsvarotu Rīgas apkaimju attīstību, jānodrošina pilsētas speciālistu un sadarbības partneru iesaiste padomes lēmumu pieņemšanā, kā arī jālemj par lokālplānojuma, detālplānojuma un citu plānošanas dokumentu izstrādes nepieciešamību un jāizvirza prasības to izstrādei u.c.

Padomes sastāvā būs deviņi PAD pārstāvji,  kā arī pārstāvji no Mājokļu un vides departamenta, Satiksmes departamenta un Rīgas investīciju un tūrisma aģentūras. Padomes vadītājs būs PAD Pilsētas arhitekta dienesta vadītājs. Padomes sastāvu apstiprinās Rīgas domes priekšsēdētājs.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit