Rīgas brīvostā pabeigti Daugavgrīvas krasta nostiprinājuma dambja remontdarbi, ar laukakmeņu un granītu krāvumiem nostiprinot gandrīz 200 metru garu, vētru izskaloto Daugavgrīvas krasta līniju, aģentūru LETA informēja Rīgas brīvostas pārvaldes pārstāve Liene Ozola.

Viņa norādīja, ka atjaunotais dambis turpmāk sargās ostas teritoriju no krasta erozijas un iespējamiem pārplūšanas draudiem, kā arī padarīs šo vietu pieejamāku iedzīvotājiem, kas ostas hidrobūvi izmanto nokļūšanai uz netālu esošo Rietumu molu.

Lai gan atbilstoši sākotnējai iecerei darbus bija plānots pabeigt vasaras sākumā, remontdarbu laikā tika fiksēts vēl viens, aptuveni 55 metru garš dambja izskalojums, kas darbu laikā sakārtots. Līdz ar bojāto, bīstamo krasta nostiprinājuma dambja konstrukciju sakārtošanu, ir atjaunota iespēja pa to pārvietoties.

Daugavgrīvas krasta nostiprinājuma dambja atjaunošanas darbus veica SIA Asfaltbūve, kas tika izraudzīts atklātā iepirkuma procedūrā. Remontdarbi izmaksāja 400 255 eiro. Tie veikti pēc Rīgas brīvostas pārvaldes pasūtījuma.

Ozola norādīja, ka rudens vētru un jūras līmeņa izmaiņu ietekmē gada sākumā tika izskalota daļa no Daugavgrīvas krasta nostiprinājuma dambja konstrukcijām. Veicot teritorijas tehnisko apsekošanu, tika konstatēts, ka krasta nostiprinājuma dambja, kas sastāv no smilts uzbēruma un dzelzsbetona plākšņu virsbūves, bojātajā posmā betona plāksnes vietām bija gandrīz pilnībā sabrukušas, vietām to iztrūka, savukārt liela daļa no smilts uzbēruma bija izskalota.

Dambis kā krasta stiprināšanas būve celta 1997.gadā ar mērķi aizsargāt krasta līniju no erozijas.

Kompānija Asfaltbūve reģistrēta 2008.gadā, un tās pamatkapitāls ir 2840 eiro, liecina Firmas.lv informācija. Uzņēmuma apgrozījums pērn bija 1,554 miljoni eiro, bet peļņa – 327 257 eiro. Asfaltbūve pilnībā pieder Mārim Lavrinovičam. 

Pievienot komentāru