“Rīgas enerģētikas aģentūrai” uztic arī klimata jomu

0
5

Otrdien, 17.novembrī, Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas sēdē deputāti pieņēma lēmumu konceptuāli grozīt pašvaldības aģentūras Rīgas enerģētikas aģentūra nolikumu, un, papildinot aģentūras darbības lauku ar klimata aktivitātēm, turpmāk to nosaukt par Rīgas enerģētikas un klimata aģentūru, informē Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Pēc iepazīšanās ar informāciju deputāti lēma atbalstīt REA sagatavoto priekšlikumu par grozījumu nepieciešamību un sagatavoto nolikuma projektu izdiskutēt atsevišķā darba grupā.

Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētāja vietniece Selīna Vancāne: “Rīgas enerģētikas aģentūras darbība pēdējos gados ir tikusi ļoti vājināta, ja vēlamies pildīt savu apņēmību, virzot Rīgas attīstību klimatneitralitātes virzienā, ir jārīkojas nekavējoties. Nolikuma grozījumi ir nepieciešami, lai aktualizētu aģentūras pienākumus klimata pārmaiņu mazināšanas stratēģijas plānošanā, ieviešanā un nodrošinātu šīs stratēģijas sekmīgu ieviešanu visās domes institūcijās un pārvaldes līmeņos. Komiteja vēlas redzēt aģentūru, kas spēj ne tikai sekmīgi darboties starptautiskos projektos, bet arī izstrādā un piesaista nepieciešamos resursus aktivitāšu īstenošanai.”

Viens no aģentūras pārveidošanas iemesliem ir fakts, ka pašvaldībai jau tuvākajā pusgadā ir jāizstrādā Rīgas jaunā Attīstības programma 2021.−2027.gadam, kurā ir jāiekļauj arī klimata un enerģētikas stratēģiskie attīstības virzieni. Lai to izdarītu, jāizstrādā Rīgas Ilgtspējīgas enerģētikas un klimata stratēģijas līdz 2030.gadam, kā to paredz arī no Rīgas puses parakstītais Pilsētas mēru pakts.

Paredzams, ka turpmāk aģentūra nodrošinās Rīgas pašvaldības enerģētikas un klimata plānošanu, vadību un koordināciju, kā arī sabiedrības izglītošanu un līdzdalību energoapgādes, energoefektivitātes, pilsētvides ilgtspējas un klimatneitralitātes jomās, kā arī izstrādās pašvaldības enerģētikas un klimata plānošanas ietvaru un ilgtspējīgas enerģētikas un klimata rīcības plānu.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit