Rīgas ielās turpinās satiksmei bīstamo bedru likvidēšana

0
117

Saglabājoties mainīgiem laikapstākļiem, Rīgas ielās, kurās asfalta segums ir novecojis, turpina strauji veidoties bedres. Šajā ziemas sezonā satiksmei bīstamās bedres likvidētas 31 155 kvm platībā, vēsta Rīgas domē.

Ar aukstā asfalta ieklāšanas tehnoloģiju satiksmei bīstamo bedru likvidāciju veic neatkarīgi no laika apstākļiem, arī ziemā. Rezultāta noturību ietekmē vairāki faktori – laikapstākļi, satiksmes intensitāte un ielas seguma stāvoklis – tomēr šo darbu galvenais mērķis ir novērst satiksmei bīstamas situācijas.

Šajā ziemas sezonā mainīgo laika apstākļu dēļ uz ielu brauktuvēm ļoti strauji veidojas bedres. Laika gaitā asfaltā noveco asfaltbetona saistviela (bitumens), tam kļūstot cietākam un trauslākam, tādēļ asfalts zaudē elastību, kā rezultātā vieglāk izveidojas plaisas. Atkušņa laikā plaisās iekļūst ūdens, kas zemā gaisa temperatūrā sasalst. Sasalšanas un atkušanas laikā ūdens maina tilpumu, kā rezultātā plaisas pakāpeniski kļūst lielākas un izveidojas bedres.

Pavasarī, kad diennakts vidējā temperatūra nostabilizēsies virs +5oC grādiem, pilsētā sāks plašākus ielas seguma remontus ar ierastajām tehnoloģijām – karsto asfaltu un asfalta vienlaidus ieklāšanu, kas nodrošina ilgāku kalpošanas laiku.

Pašvaldība aicina iedzīvotājus par bedrēm un lielām peļķēm aicināti ziņot Satiksmes vadības centram, zvanot uz diennakts bezmaksas tālruni 80003600 vai rakstot uz [email protected]