Rīgas pašvaldības īpašumu nodod jaunas sporta halles būvniecībai

0
577

Otrdien, 27.aprīlī, Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejā deputāti pieņēma lēmumu bez atlīdzības nodot pašvaldībai piederošo nekustamo īpašumu Krišjāņa Barona ielā 99C Izglītības un zinātnes ministrijai jaunas komandas sporta spēļu halles būvniecībai, informē Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Lai nodrošinātu valsts pārvaldes funkcijas sporta nozarē, Rīga valstij nodos īpašumu, kas sastāv no zemes 8897 kvadrātmetru platībā un neizbūvētas jaunbūves. Lēmuma projekts paredz, ka, īstenojot jaunās halles būvniecību, īpašuma tiesības ir jānostiprina uz valsts SIA Kultūras un sporta centrs Daugavas stadions vārda.

Šī gada 18.martā Ministru kabinets nolēma atbalstīt Izglītības un zinātnes ministrijas izstrādāto projektu par jaunas komandas sporta spēļu halles būvniecības projektu Rīgā un piešķīra finansējumu 13,65 miljonu eiro apmērā.

Projekts paredz komandu sporta spēļu halles (t.s. Basketbola mājas) ar trim transformējamiem basketbola laukumiem un tribīnēm līdz 3000 skatītājiem, kā arī vieglatlētikas un smagatlētikas sektoriem ar piegulošo sporta infrastruktūru – ģērbtuves, sporta medicīna, neliela sportistu dienesta viesnīca, autostāvvieta – projektēšanu un būvniecību. Īstenojot projektu, tiktu attīstīts ne tikai basketbola kompetenču centrs un palielināts basketbolā iesaistīto bērnu un jauniešu skaits, bet arī palielināts citos komandu sporta spēļu veidos iesaistīto personu skaitu.

Plānots, ka jaunizveidoto sporta infrastruktūru ikdienā izmantos bērnu un jauniešu basketbola skolas Rīga audzēkņi profesionālās ievirzes sporta izglītības programmas īstenošanai, citi sporta interešu un profesionālās ievirzes sporta izglītības programmu, kā arī apkārtējo izglītības iestāžu audzēkņi. Sporta hallē būs iespējas sarīkot arī starptautiska līmeņa sporta sacensības un treniņnometnes.

Projektu ir plānots īstenot līdz 2022.gada decembrim. Izbūvējot jaunu sporta infrastruktūru, palielināsies kopējā rīdziniekiem pieejamā sportošanas platība, tādējādi veicinot lielāku iedzīvotāju iesaisti veselīgu un dzīvesveidu veicinošās aktivitātēs.