Rīgas pilsētas izpilddirektora pienākumu izpildītāja no otrdienas, 17.novembra, būs līdzšinējā Rīgas domes Apmeklētāju pieņemšanas centra vadītāja Elīna Trautmane.

Līdzšinējā Rīgas pilsētas izpilddirektora p.i. un izpilddirektora vietniece Iveta Zalpētere vienojusies par darba attiecību izbeigšanu ar Rīgas domi no otrdienas, 17.novembra. Tas noticis pēc abpusējas vienošanās.

Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis sarunas laikā izteica pateicību Zalpēterei par padarīto darbu, pildot pilsētas izpilddirektores pienākumus sarežģītajos apstākļos pēc iepriekšējās Rīgas domes atlaišanas, kā arī laikā, kad sākās Covid-19 izplatība valstī.

“Jūtu gandarījumu par paveikto Rīgas domei īpaši svarīgā un izaicinošā laikā, nodrošinot pašvaldības darba nepārtrauktību. Ņemot vērā ārkārtas vēlēšanu pārcelšanu, man bija iespēja paveikt vairāk nekā sākotnēji varēja paredzēt. Septiņu mēnešu laikā pieņemta jauna kārtība Rīgas pilsētas pašvaldības kapitālsabiedrību pārvaldībai, iedzīvināti OECD pārvaldības principi. Vairākās Rīgas kapitālsabiedrībās samazināts valdes locekļu skaits, notiek profesionāls un godīgs valdes un padomes locekļu atlases process. Izskatot neatkarīgos auditoru ziņojumus, uzņēmumi pilnveido procedūras, arī sākti vairāki kriminālprocesi, esmu pieņēmusi lēmumu celt prasību pret bijušajiem Rīgas Satiksmes valdes locekļiem. Neskatoties uz paveikto, esmu pieņēmusi lēmumu atstāt amatu personīgu apsvērumu dēļ,” uzsver Zalpētere.

Nākamo Rīgas pilsētas izpilddirektoru Rīgas dome meklē atklātā konkursā, kas izsludināts pagājušajā nedēļā. Izveidota nominācijas komisija, ko vada Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis, bet tās sastāvā ir vēl Valsts administrācijas skolas direktore Agita Kalviņa, Valsts prezidenta kancelejas vadītājs Andris Teikmanis, Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas padomes loceklis Juris Lapše, Tieslietu ministrijas valsts sekretārs Raivis Kronbergs, Rīgas domes Personāla nodaļas vadītāja Rita Logina un domnīcas Providus asociētais pētnieks, vadošais pētnieks Latvijā labas pārvaldības un korupcijas novēršanas jomā Valts Kalniņš. Tiks piesaistīts arī augstākā līmeņa vadītāju atlases uzņēmums.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit