“Rīgas siltums” likvidē siltumtīklu avāriju Ģertrūdes ielā

0
333
Attēls no skaties.lv

Akciju sabiedrība Rīgas siltums (RS) 5.jūnijā sāka labot pārrāvumu siltumtīklos pie ēkas Ģertrūdes ielā 14, Rīgā, kur pēc hidrauliskās pārbaudes izraisīta apjomīga plīsuma izskalotajā bruģī rīta pusē iebruka automašīna, informē uzņēmuma sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Linda Rence. Avārijas novēršanas darbus plānots pabeigt līdz dienas beigām.

Fotoattēlus ar ielūzušo bruģi un auto, kas bedrē bija iebraucis ar priekšgalu teju līdz pusei, vairāki aculiecinieki publicēja sociālajos medijos. Autovadītājs negadījumā nav cietis, vēsta RS pārstāve. Rīgas siltums siltumtīklu hidraulisko pārbaužu darbi ir apdrošināti, un negadījumā radītie materiālie zaudējumi tiks pilnībā kompensēti.

RS piederošie centralizētās siltumapgādes siltumtīkli 5.jūnijā pārbaudītajā posmā ekspluatācijā ir kopš 1963.gada. Iepriekš šis siltumtīklu posms netika uzskatīts par potenciāli defektīvu, jo vienīgais bojājums tur bijis 1996.gadā. Siltumtīkli nodrošina ar apkuri un karsto ūdeni iedzīvotājus Brīvības, Stabu, Kr.Barona, Ģertrūdes, A.Čaka, Lāčplēša, Blaumaņa, Akas ielas rajonā.

Siltumtīklu hidrauliskās pārbaudes ir visefektīvākā metode, lai pārliecinātos par siltumtīklu drošību, samazinot apkures sezonā iespējamo siltumtīklu defektu skaitu. To laikā katru siltumtīklu posmu pārbauda ar paaugstinātu spiedienu. Hidraulisko pārbaužu laikā kontrolē cauruļvadu, armatūras, savienojuma atloku un kompensatoru blīvumu.

Kā skaidrots RS paziņojumā medijiem, siltumtīklu defektu atklāšana ir īpaši svarīga vasarā, kad pārbaudes rīko kontrolēti, pirms tam informējot sabiedrību. Pārbaudes laikā siltumtīklos temperatūra siltumnesējam ir samazināta zem +45 grādiem, šķidrums ir iekrāsots, lai ātrāk pamanītu noplūdes. Hidrauliskās pārbaudes ir vajadzīgas, lai nodrošinātos pret siltumtīklu plīsumiem ziemas laikā. Ziemā plīsums var būt īpaši bīstams, jo temperatūra siltumtīklos pārsniedz 100 grādus, turklāt bez karstā ūdens un apkures var palikt daudz iedzīvotāju mājās, izglītības un veselības iestādēs u.tml.

Rīgas siltums atvainojas par negadījuma radītajiem satraukuma brīžiem un neērtībām, pausts paziņojumā.