“Rīgas ūdens” izsludina konkursu dūņu utilizācijai

0

SIA Rīgas ūdens izsludinājis atklātu konkursu bioloģiskās attīrīšanas stacijas Daugavgrīva notekūdeņu dūņu utilizācijai un transportēšanai.

Dūņu izvešana notiks no Daugavgrīvas dūņu krātuves Vārnukrogs 2104 Jūrmalā. Utilizācijai nododamu notekūdeņu dūņu kopējais plānotais apjoms gada laikā ir 42 300 tonnas. Piedāvājumu iesniegšanas termiņš ir 14.jūlijs.

Bioloģiskas dūņas veidojas SIA Rīgas ūdens veiktajā notekūdeņu attīrīšanas procesā. Nonākot bioloģiskās attīrīšanas stacijā Daugavgrīva, notekūdeņi vispirms tiek mehāniski attīrīti no smiltīm un dažādiem priekšmetiem, bet pēc tam attīrīti bioloģiski, izmantojot aktīvās dūņas. Izlietotās dūņas tiek novadītas uz dūņu blīvētājiem un apstrādātas metāntvertnēs, tā iegūstot biogāzi, kuru pēc tam izmanto siltumapgādes vajadzībām.

Ņemot vērā dūņās esošās vērtīgās barības vielas, tās ir arī labs augsnes mēslošanas līdzeklis, ko izmantot augsnes sastāva uzlabošanai lauksaimniecībā, mežsaimniecībā, teritoriju apzaļumošanā, degradēto platību rekultivācijā un komposta veidošanai. SIA Rīgas ūdens šī konkursa sakarā jau ir uzsācis pārrunas ar Latvijas Zemnieku federāciju, kā arī lielākajām lauksaimnieku apvienībām.

Dūņu izmantošanu regulē Ministru kabineta noteikumi Noteikumi par notekūdeņu dūņu un to komposta izmantošanu, monitoringu un kontroli, kas izdoti saskaņā ar likumu Par piesārņojumu un Eiropas Padomes direktīvu Par vides, jo īpaši augsnes, aizsardzību, lauksaimniecībā izmantojot notekūdeņu dūņas.

Pievienot komentāru