Rīgas vēsturiskajā centrā būvē daudzdzīvokļu namu

0
641

Kompānija SIA Vilia.Investments, piesaistot Rietumu bankas aizdevumu, plāno investēt kopumā 14 miljonus eiro daudzdzīvokļu mājas celtniecībā Dainas ielā, Rīgā, aģentūrai LETA pavēstīja bankā.

Daudzdzīvokļu mājas celtniecībai Rietumu banka piešķīrusi aizdevumu 6,9 miljonu eiro apmērā.

Ēkas būvniecības process sākās 2021.gada vasarā un ilgs 15 mēnešus. Līdz šim ir pabeigta ēkas pagraba un pirmo stāvu sienu, kolonnu un griestu apdare. Pavasarī plānots pabeigt ēkas karkasu, sākt ārsienu mūrēšanu un logu likšanu. Paredzēts, ka projekts tiks pabeigts 2022.gada beigās. 

Ēkas kopējā platība būs 9969 kvadrātmetri. Plānots, ka jaunajā ēkā būs pieejami 114 vienas līdz četru istabu dzīvokļi. Tāpat būs pieejamas 34 pazemes autostāvvietas, nelielas noliktavas, kā arī apzaļumots pagalms ar iekārtotu zonu bērniem.

Ēkas fasādei tiks izmantots viegls gaišas krāsas cementa kompozītmateriāls ar daļēji iestrādātiem tumšā akmens apšuvuma elementiem. 

“Dainas ielas nama projekts ir izaicinājums gan konkrētās apkaimes īpašo apbūves noteikumu, gan dažādu izvēlēto būvniecības un apdares risinājumu dēļ,” min Vilia.Investments vadītājs un līdzdibinātājs Edgars Ivanovs.

Pašlaik Vilia.Investments strādā pie četru nekustamā īpašuma objektu attīstīšanas Rīgā, kuru kopējās investīcijas pārsniedz 47 miljonus eiro. Tostarp Kuģu ielā notiek Hoffmann Rezidence dzīvojamās ēkas rekonstrukcija, ēka Krišjāņa Barona ielā 69 pārtop biroju ēkā Hallo, savukārt Lubānas ielā vairāk nekā trīs hektāru platībā iecerēts izveidot biroju un noliktavu jeb stock office kompleksu.

Uzņēmums Vilia.Investments reģistrēts 2019.gada novembrī, un tā pamatkapitāls ir 2800 eiro, liecina Firmas.lv informācija. Uzņēmuma īpašnieki vienādās daļās ir Edgars Ivanovs un Armands Broks.

Rietumu bankas aktīvi 2021.gada 30.septembrī bija 1,501 miljarda eiro apmērā, kas ir par 1,5% jeb 21,617 miljoniem eiro vairāk nekā 2020.gada beigās. Savukārt bankas peļņa pērn deviņos mēnešos bija 21,795 miljoni eiro.

Pēc aktīvu apmēra Rietumu banka ir piektā lielākā banka Latvijā. Bankas lielākie akciju īpašnieki ir SIA Esterkin Family Investments (33,12%), Maltas kompānija Boswell (International) Consulting Limited (33,11%), kā arī SIA Suharenko Family Investments (17,34%). Esterkin Family Investments vienīgais īpašnieks ir Leonids Esterkins, bet Suharenko Family Investments vienīgais īpašnieks ir Arkādijs Suharenko.