Cēsu novada pašvaldība rīko aptauju par Lielstraupes pils tālāko attīstību, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.
Pašvaldībā akcentē, ka bijusī Pārgaujas novada pašvaldība, pēdējos četrus gadus rūpējoties par pils uzturēšanu, ir darījusi labāko, kas bijis tās spēkos, lai novērstu turpmāku ēkas bojāšanos. Tomēr ir pienācis brīdis, kad bez nopietniem ieguldījumiem 13.gadsimta ēku saglābt neizdosies. Tagad jaunajai Cēsu novada pašvaldībai ir jārod skaidras atbildes uz jautājumiem par to, kā piesaistīt investīcijas un turpmāk nodrošināt pils ikdienas uzturēšanu un kā iedot senajai ēkai un parkam jaunu dzīvību, skaidro pašvaldības darbinieki.
Janvāra beigās domes sēdē pirmo reizi tiks skatīts jautājums par iespējamo Lielstraupes pils pārņemšanu pašvaldības īpašumā. Tomēr šāda svarīga lēmuma virzībai nepieciešams iedzīvotāju atbalsts.
Tāpēc Cēsu novada pašvaldība savā mājaslapā lūdz ikvienu aizpildīt aptaujas anketu līdz 23.janvārim, tādējādi ar savu līdzdalību sekmējot atbilstošākā un pamatotākā lēmuma pieņemšanu.
Gadījumā, ja iedzīvotājiem ir kādas idejas, kuras nevar iekļaut anketā, viņi var zvanīt vai rakstīt Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldes tūrisma organizatorei Rudītei Vasilei uz tālruni 29 464 946, e-pasts [email protected].
Lielstraupes pils ir viena no viduslaiku pilīm Latvijā, kas, pateicoties vairākām pārbūvēm, ir saglabājusies līdz mūsdienām. Pēdējo reizi tā atjaunota pēc ugunsgrēka 1905.gadā.
20.gadsimtā un 21.gadsimta sākumā ēka kalpojusi dažādiem nolūkiem – tajā atradusies Lielstraupes mašīnu traktoru stacijas pārvalde, mācību telpas un traktoristu kopmītnes, kā arī Straupes narkoloģiskā slimnīca, kuru likvidēja 2017.gada beigās, pacientus pārceļot uz Strenču psihoneiroloģisko slimnīcu.