Rīko semināru par energoefektivitāti Vidzemē

0
102

Trešdien, 27.janvārī, notiks Vidzemes plānošanas reģiona rīkotais tiešsaistes seminārs par energoefektivitāti un atjaunojamajiem energoresursiem, informē Vidzemes plānošanas reģiona pārstāvji.

Seminārā aicināti piedalīties pašvaldību energopārvaldnieki, ēku apsaimniekotāji un lēmumu pieņemšanā iesaistītie speciālisti.

Seminārs būs noderīgs energoefektivitātes projektu sagatavošanas darbā, palīdzot izprast, kādai informācijai lēmumu pieņēmējiem jāpievērš uzmanība. Pašvaldībām nereti nākas izvēlēties, kurus objektus atjaunot pirmos. Seminārā apskatīsim, kā efektīvāk veikt šo izvēli un izvērtēt energoefektivitātes projektus gan no plānošanas viedokļa, gan izvērtējot to ekonomiskos rādītājus un rīkojot iepirkumus.

Noslēdzoties projektam EFFECT4buildings, kurā izstrādāta rokasgrāmata Finanšu instrumenti un rīki ēku energoefektivitātes uzlabošanai, Vidzemes plānošanas reģions vēlas sīkāk iepazīstināt ar finanšu aprēķinu rīku, kas var palīdzēt izvērtēt projektu rentabilitāti.

SIA Ekodoma speciāliste Marika Rošā stāstīs, kā vērtēt energoefektivitātes un atjaunojamo energoresursu projektus pašvaldībā, savukārt Latvijas Vides investīciju fonda speciāliste Zane Bilzēna stāstīs par viedajām finansēm gudrajām ēkām. Gulbenes novada pašvaldības attīstības nodaļas vadītājs Jānis Barinskis iepazīstinās ar Gulbenes pašvaldības pieredzi vides projektu ieviešanā un ar lēmumu pieņemšanas procesu, tai skaitā, deputātu pārliecināšanu. Alojas novada pašvaldības priekšsēdētājs Valdis Bārda stāstīs par pašvaldības pieredzi zaļā iepirkuma īstenošanā bibliotēkas ēkas celtniecībai.

Dalību seminārā jāpiesaka līdz 26.janvārim, reģistrējoties saitē: https://ej.uz/E4Bseminars.

Pēc reģistrācijas, tuvojoties pasākumam, katram dalībniekam tiks nosūtīta Zoom platformas saite tiešsaistes semināram.

Detalizēta pasākuma programma.

Seminārs tiek rīkots Interreg Baltijas jūras reģiona programmas 2014.–2020.gadam projektā Efektīvi finanšu instrumenti ēku energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu ieviešanai (EFFECT4buildings), kuru ievieš Vidzemes plānošanas reģions kopā ar partneriem no vairākām Baltijas jūras reģiona valstīm ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda un Norvēģijas atbalstu. EFFECT4buildings mērķis ir palielināt ēku energoefektivitātes pasākumu skaitu publiskajās ēkās visā Baltijas jūras reģiona teritorijā. Vairāk par projektu: http://www.vidzeme.lv/.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit