Risinājums drošai aizsardzībai pret rentgenstariem

0
589

Telpās, kur atrodas rentgena aparatūra, apkalpojošā personāla aizsardzībai pret rentgenstariem arvien biežāk izmanto dažādus svinu nesaturošus materiālus. Viens no tiem ir Gyproc® X-Ray Protection bezsvina griestu un sienu apšuvuma risinājums.

Kā zināms, svins pieder smago metālu grupai. Atrodoties ilgstošā saskarē ar svinu izdalošiem elementiem, tai skaitā būvkonstrukcijām, cilvēka organismā pamazām uzkrājas svins, kas ar laiku var izraisīt dažādas veselības problēmas. Gyproc® X-Ray Protection bezsvina risinājumu veido speciāli izstrādātas ģipškartona plāksnes un špaktele, kuru sastāvā ir īpaša sastāvdaļa – bārija sulfāts. Bārija sulfāts ir dabā atrodams inerts minerāls, ko medicīnā bieži izmanto kā kontrastvielu rentgena uzņēmumiem un citām diagnostiskām procedūrām. Gyproc® X-Ray Protection sistēma apvieno efektīvu rentgenstaru aizsardzību ar izcilu ugunsnoturību un skaņas izolāciju, tā ir videi draudzīga, neizdala kaitīgus vielu savienojumus un ir vienkārši uzstādāma.

Gyproc® X-Ray Protection risinājums izstrādāts un ražots, lai nodrošinātu īpašās rentgena starojuma aizsardzības prasības. To izvēloties, svarīgi piesaistīt kvalificētu un pilnvarotu radiācijas drošības speciālistu, kas konsultē par nepieciešamajiem pasākumiem efektīvākās aizsardzības sasniegšanai. Uzstādīšana jāveic profesionāliem sausās būves speciālistiem saskaņā ar sertificēta radiācijas drošības inženiera iepriekš izstrādātu un apstiprinātu projektu, ievērojot Latvijas likumdošanā noteiktās prasības – likums Par radiācijas drošību un kodoldrošību, spēkā no 2000.gada 21.novembra, Ministru kabineta noteikumi Nr.149 Noteikumi par aizsardzību pret jonizējošo starojumu.

Visu raksts lasiet žurnāla Būvinženieris augusta numurā (Nr.75).

Žurnālu ABONĒ ŠEIT vai https://abone.pasts.lv/
vai pa e-pastu [email protected].
Pērc – Preses servisa tirdzniecības vietās.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit