RNP renovējis trešo jūgendstila ēkas fasādi

0
1041

SIA Rīgas namu pārvaldnieks (RNP) sadarbojoties ar mājas biedrību Stabu 71 veikusi Art Nouveau stila ēkas fasādes atjaunošanu un restaurāciju. Projekta kopējās izmaksas ir 42 836,84 eiro bez PVN, no kurām 18 583,54 eiro ir Rīgas domes līdzfinansējums, informē RNP.

Ēkas fasādes renovācija notika ar programmas Rīgas pilsētas pašvaldības līdzfinansējums kultūrvēsturiskā būvmantojuma saglabāšanai 2021.gadā atbalstu.

Nams celts 1910.gadā kā tā laika eklektisma stila arhitektūras paraugs. Pēc ēkas arhitekta Rūdolfa Donberga projektiem Rīgā uzcelts vairāk nekā 80 daudzstāvu mūra dzīvojamo māju, kas kļuvušas par Art Nouveau arhitektūras paraugiem mūsdienās.

Ēkas fasādes elementu restaurācijā bija pilnībā jāveic visas fasādes krāsošanas darbi, izvēlētais krāsu salikums ļoti labi iederas pilsētvidē un atbilst ēkas Art Nouveau stila fasādei, krāšņi izceļas reljefu dekori un dekoratīvie elementi – sandriķi, festoni, erkers. Sešu stāvu ēkas kopējā platība ir 1090,3 m2.

Mājas biedrība Stabu 71 2021.gada 11.janvārī pieņēma kopības lēmumu par ēkas fasādes renovāciju un jau pēc mēneša ēkas fasādes atjaunošanas darbu projekts tika iesniegts Rīgas domes Īpašuma departamenta Būvju sakārtošanas pārvaldē, savukārt projekts īstenots mazāk kā sešu mēnešu laikā.

Fasādes atjaunošanas darbus veica SIA D-LUKS Būve, ēkas fasādes tehnisko dokumentāciju izstrādāja un autoruzraudzības darbu izpildi veica SIA ADO birojs, savukārt ēkas būvuzraudzības darbu izpildi veica SIA Roga M. Projekta autore – Aiva Dreimane-Ozolzīle, būvuzraugs Roko Jurgensons, projekta vadītājs – Oskars Skrastiņš.

RNP valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis: “Ēka Stabu ielā 71 ir valsts nozīmes pilsētbūvniecības piemineklis, kā arī UNESCO Pasaules kultūras un dabas mantojuma daļa. Ir liela atbildība īstenot tieši šāda līmeņa ēkas renovācijas darbus, redzam, ka mūsu uzkrātā pieredze sniedz iespēju ļoti veiksmīgi realizēt šādas sarežģītības pakāpes atjaunošanas projektus. Šī ēka šogad ir jau trešā, kas piedzīvo pilna apjoma fasādes renovāciju RNP vadībā, plānots nodot ekspluatācijā šogad vēl divu namu fasādes.”

Stabu ielas 71 nama iedzīvotāja Maija, biedrības pārstāve: “Esam patiesi gandarīti par paveikto darbu, mūsu māja piedzīvo ļoti būtiskas pārmaiņas. Lai tik vērienīgu projektu būtu iespējams realizēt bija nepieciešams sākotnēji vienoties jau kaimiņu starpā. Prieks, ka to spējām un salīdzinoši īsā laika posmā lemt par dalību Rīgas domes konkursā „Rīgas pilsētas pašvaldības līdzfinansējums kultūrvēsturiskā būvmantojuma saglabāšanai 2021.gadā”, kas deva iespēju saņemt finansiālu atbalstu projekta īstenošanā. Paldies projektā iesaistītajiem dalībnieki, rezultātu var novērtēt ne tikai mājas iedzīvotāji, bet katrs rīdzinieks.”

Jau iepriekš ziņots par nozīmīgiem renovācijas darbiem Alberta ielā 2 un Strēlnieku ielā 1B, kas ir RNP apsaimniekošanā esošas vēsturiskas nozīmes ēkas.