Rojas brīvdabas estrāde – vasaras koncertzāle

0
6

Ieguldot ES fondu finanšu līdzekļus, Rojā ir uzbūvēta jauna un moderna brīvdabas estrāde, kas atrodas 100 m attālumā no jūras un Rojas pludmales, informē Centrālā finanšu un līgumu aģentūra. 

Rojas brīvdabas estrāde ir Ziemeļkurzemes vasaras pasākumu norises centrs, un tā būvēta kā atklāta tipa celtne ar jumtu visā tās garumā un sienām, lai pasākumu norisi netraucētu Latvijas mainīgie laika apstākļi, vienlaikus nodrošinot apmeklētājiem komfortablu pasākuma baudīšanu. Estrādes skatītāju zāles ietilpība ir līdz pat 1000 sēdvietām un 1000 stāvvietām. Uz doto brīdi Rojas brīvdabas estrādes skatuve ir lielākā brīvdabas skatuve Latvijā ar ļoti labu akustiku.

Estrādes teritorija ir ļoti plaša, ar bruģētu pastaigu ceļu, zālienu, mazo kultūrvides platformu, labierīcībām estrādes apmeklētājiem. Tā ir draudzīga vieta cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Estrādes ēkā atrodas noliktava-palīgtelpa, divas mākslinieku telpas, administrācijas kabinets. Apkārt estrādes teritorijai pieejami stāvlaukumi automašīnu novietošanai.

Rojas novadā izsenis tiek organizēti tradīcijās balstīti plaša mēroga kultūras pasākumi – Zvejnieksvētki, Senās uguns naktis, Rojas novada svētki, Saulgriežu pasākumi, kino, mākslas un kultūras festivāls RojaL, mākslas festivāls Roja Lab un citi. Šos pasākumus ik gadu apmeklē Rojas novada iedzīvotāji un tūristi. Vasaras periodā, kad tūristu skaits Rojas novadā būtiski pieaug, piemērotas infrastruktūras trūkuma dēļ, agrāk nebija iespējams nodrošināt pieprasījumam atbilstošu, kvalitatīvu kultūras pakalpojumu piedāvājumu. Brīvdabas kultūras pasākumu apmeklētāju skaitam pieaugot, aizvien problemātiskāka un dārgāka kļuva pasākumu norises vietu izveide, tāpēc bija nepieciešama patstāvīgas un labiekārtotas vietas radīšana.

Kopējās estrādes izveides izmaksas ir 3 328 610 eiro, ES fondu ieguldījums ir 600 000 eiro.

Rojas brīvdabas estrāde ir viena no septiņiem kultūras objektiem, lai veicinātu vietējās kultūras un dabas mantojuma ilgtspējīgu attīstību Kurzemē, kas radīta  projekta Jaunu dabas un kultūras tūrisma pakalpojumu radīšana Rīgas jūras līča rietumu piekrastē ietvaros. Kopējās projektā paredzētās izmaksas ir vairāk nekā 7,3 miljoni eiro, no kurām ES fondu līdzfinansējums ir 3,1 milj. eiro. Projektu Jaunu dabas un kultūras tūrisma pakalpojumu radīšana Rīgas jūras līča rietumu piekrastē Jūrmalas pilsētas dome īsteno sadarbībā ar Rojas novada domi, Mērsraga novada pašvaldību un Engures novada domi.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit