Rosina izstrādāt jaunus mākslīgā intelekta risinājumus

0
760

Rīgas enerģētikas aģentūra līdz 20.janvārim aicina pieteikties mazos, vidējos un jaunuzņēmumus līdz 50 000 eiro liela finansējuma saņemšanai jaunu mākslīgā intelekta (AI) algoritmu un pakalpojumu izstrādei enerģētikas nozarē un dalībai sešu mēnešu mentoringa programmā idejas attīstīšanai.

Finansējumu piešķirs aģentūras īstenotā projektā Mākslīgais intelekts nākamās paaudzes enerģētikai (I-NERGY). Uzsaukumu koordinē un grantu piešķir projekta partneri FundingBox Accelerator.

Uzsaukums paredzēts, lai izstrādātu pamatelementus un lietojumprogrammas jauniem AI algoritmiem un pakalpojumiem, maza mēroga eksperimentiem (prototipiem) tādu tehnoloģiju un sistēmu izstrādei un ieviešanai, kas piemērojamas konkrētiem starpnozaru uzdevumiem enerģētikas nozarē.

Uzņēmumam nepieciešami paša resursi – moduļi, modeļi un komponentes –, resursi, kas pieejami AL4EU platformā, kā arī materiāli, kas atrodas projekta I-NERGY mājaslapā. Pretendenti ar vadlīnijām var iepazīties šeit.

Atbalstam var pieteikties mazie un vidējie uzņēmumi, tostarp jaunuzņēmumi, kas reģistrēti ne vēlāk kā 2021.gada 8.novembrī Eiropas Savienības dalībvalstīs un tās aizjūras zemēs un teritorijās (AZT) vai H2020 asociētajās valstīs.

Finansiālo atbalstu līdz 50 000 eiro izsniegs divos maksājumos. Pirmo maksājumu – līdz 10 000 eiro – tiek piešķirs individuālā mentoringa plāna un idejas koncepta izstrādei, savukārt otro maksājumu – līdz 40 000 eiro – prototipa attīstīšanai un izstrādei. Finansēšanas līguma paraugs būs pieejams 1.decembrī.

Atbalstāmās darbības jomas

1. Mākslīgā intelekta lietojumprogrammas enerģētikā.
2. Datu pārvaldība un datu komercializācija ESKO vai energoefektivitātes pakalpojumiem.
3. Analītiskās lietojumprogrammas enerģētikā.
4. Monitorings, enerģijas patēriņa optimizācija.
5. Paredzoša uzturēšana.
6. Pieprasījuma prognozes.

Informācija pretendentiem

Pirms pieteikuma veidlapas aizpildīšanas Rīgas enerģētikas aģentūra iesaka izlasīt I-NERGY projekta Vadlīnijas pretendentiem, dokumentu Biežāk uzdotie jautājumi, sazināties ar palīdzības dienestu vai nosūtīt jautājumu uz e-pastu: [email protected]

Pieteikšanās līdz 2022.gada 20.janvāra plkst.18 pēc Latvijas laika (līdz plkst.17 pēc Briseles laika) šeit.

Projekta I-NERGY mērķis – nodrošināt enerģētikas sektora specifikai pielāgotu mākslīgā intelekta risinājumu dizainu un pilotēšanu, kapitalizējot inovatīvākos mākslīgā intelekta risinājumus, kā arī IoT (Internet of Things) un datu analīzes tehnoloģijas. Projektā tiks attīstīti mākslīgā intelekta analīzes rīki integrētai, optimizētai, viedai enerģētikas pārvaldībai, pamatojoties uz vienotu datu un informācijas apmaiņu. Vairāk – projekta mājaslapā https://i-nergy.eu/.