Foto no rtu.lv.

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) sāks jaunu projektu – Talantu programmu, lai inženierzinātņu studijām piesaistītu jaunos talantus no Latvijas reģionu skolām, aģentūru LETA informēja augstskolas pārstāve Dita Arāja.

Pēc viņas paustā, pirmie 23 absolventi no 10 Latvijas skolām un RTU Inženierzinātņu vidusskolas absolventi šogad uzsāks studijas RTU, izmantojot jaunās Talantu programmas iespējas.

“RTU piedāvās jauniešiem individuālu studiju plānu, jo viņiem ir daudz plašākas un specifiskākas zināšanas eksaktajos priekšmetos nekā daļai viņu vienaudžu,” klāstīja Arāja, uzsverot, ka papildus šiem skolēniem būs iespēja pilnveidot savu personību un prasmes lekcijās un semināros, kā arī strādāt ar individuāliem mentoriem.

Programmas atklāšana notiks 27.augustā plkst.10 RTU Zinātniskajā bibliotēkā, Paula Valdena ielā 5, un šajā pasākumā piedalīsies Talantu programmas dalībnieki, Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieks ekonomikas un finanšu jautājumos Valdis Dombrovskis (JV), RTU rektors Leonīds Ribickis, bet par zinātnieka pieredzi jauniešiem stāstīs RTU Materiālu un konstrukciju institūta vadošais pētnieks Kaspars Kalniņš.

Pēc RTU pārstāves paustā, Dombrovskis uzsvēris, ka ir gandarīts piedalīties šīs iniciatīvas veidošanā, jo tieši jaunie talanti savas zināšanas ieguldīs Latvijas tautsaimniecībā un veidos gan Latvijas, gan Eiropas nākotni.

“Talanta izkopšanā lielu daļu veido katra paša mērķtiecīgs darbs, tomēr ir vajadzīgs arī mērķtiecīgs atbalsts un padoms, lai jaunieši sasniegtu savus mērķus. RTU Talantu programma palīdzēs Latvijas talantīgajiem jauniešiem sasniegt augstus mērķus zinātnē un pilnīgāk realizēt savu talantu Latvijas izaugsmei,” uzskata Dombrovskis.

Arāja informēja, ka Talantu programmā izvēlēti dalībnieki ar izcilām zināšanām eksaktajos priekšmetos. Vispirms tika izvēlētas labākās skolas Rīgā, Pierīgā, Vidzemē, Kurzemē, Zemgalē un Latgalē, balstoties uz fizikas, matemātikas un ķīmijas centralizēto eksāmenu vidējo vērtējumu un skolēnu sasniegumiem valsts mēroga olimpiādēs. Pēc tam skolas izvēlējās labākos 12.klases absolventus, kurus ieteikt studijām RTU.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit