RTU BIF SP rīko ikgadējās “Betona sacensības”

0
276
Rīgas Tehniskās universitātes Būvniecības inženierzinātņu fakultātes Studentu pašpārvaldes valde: Elvis Znotiņš (no kreisās), Elgars Vaļģis, Ilona Upena, Markuss Rihards Dzintars, Anna Haijima, Artis Mārcis Kurzemnieks, Kristaps Broks.

Šogad jau desmito reizi norisināsies Rīgas Tehniskās universitātes Būvniecības inženierzinātņu fakultātes (RTU BIF) Studentu pašpārvaldes (SP) organizētās Betona sacensības.

Betons ir pasaulē visplašāk lietotais būvmateriāls, kas labi zināms ikkatram būvinženierim un privātmājas saimniekam.

Aicinās veidot zaļāku betonu

Mūsdienu būvniecība bez betona nav iedomājama, tāpēc topošie inženieri zināšanas par šo materiālu gūst ne tikai teorētiski un praktiski studiju kursos, bet arī veidojot betona paraugus un sacenšoties. Betona sacensību mērķis ir nostiprināt studentu zināšanas betona sastāva projektēšanā un paraugu izgatavošanā.

Iepriekšējos gados dalībnieku komandas sacentās par stiprākā betona parauga izgatavošanu, lielākoties pārsniedzot vidējo spiedes stiprību – 100 MPa. Šogad dalībniekiem tiks noteikts jauns mērķis – izgatavot betona paraugus, kuru spiedes stiprība tuvojas 50 MPa. Šādas izmaiņas veiktas tāpēc, ka augstas stiprības betons ir specifisks būvmateriāls, turpretī 50 MPa spiedes stiprība ir daudz tuvāka reālajiem apstākļiem, ar kādiem studenti sastapsies praksē. Sekojot līdzi pasaules tendencēm, studenti tiks aicināti veidot maksimāli zaļu betonu, t. i., betonu ar samazinātu cementa daudzumu, kas būs viens no kritērijiem uzvarētāju noteikšanā.

Sacīkstēs varēs piedalīties jebkurš RTU BIF 1.–4.kursa students. Dalībniekiem būs jāizveido divi 10×10×10 betona kubi no sagatavotām izejvielām – ūdens, cementa, dažādām pildvielām, kā arī ķīmiskajām piedevām.

Sacensības norisināsies no 3. līdz 31.martam. Pirmajā dienā notiks paraugu izgatavošana, bet pēc 28 dienām paredzēta testēšana spiedes iekārtā. Ņemot vērā mainīgos epidemioloģiskos apstākļus valstī, vēl nav zināms, vai paraugi tiks gatavoti klātienē laboratorijā vai arī individuāli mājās.

Marts būs Būvnieku mēnesis

RTU BIF kopīgi izglītojas ne tikai būvniecības studiju programmas studenti, bet arī transportbūvju, ģeomātikas un siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģiju studenti. Tāpēc, papildinot citam cita zināšanas, BIF SP ir nolēmusi organizēt jaunu pasākumu ciklu – Būvnieku mēnesi.

Tā kā daži mācību priekšmeti visām studiju programmām ir vienoti, piemēram, ģeodēzija, pasākuma galvenie organizatori sākotnēji šajā laikā bija iecerējuši rīkot Ģeodēzijas dienas, lai par šo nozari raisītu lielāku interesi visu studiju programmu studentiem. Tomēr, attīstot šo ideju un saņemot atbalstu gan no studentiem, gan no pasniedzējiem, gan arī no nozares pārstāvjiem, šai idejai ir pavērusies iespēja pārtapt par vienu no lielākajiem pašpārvaldes organizētajiem pasākumiem.

Tas norisināsies visu martu, katra nedēļa būs veltīta vienai nozarei. Otrdienās plānots uzklausīt konkrētās nozares pārstāvjus lekcijās vai diskusijās. Lai zināšanas nepaliktu tikai lekciju konspektos, katru ceturtdienu attiecīgās nozares nedēļā ikvienam būs iespēja izmēģināt un lietot savas zināšanas praktiski. Piedalīties Būvnieku mēneša pasākumos aicināts ikviens interesents neatkarīgi no tā, vai viņš ir pieredzējis speciālists, aizrautīgs students vai vienkārši zinātkārs skolēns. Kas zina, varbūt arī topošajiem studentiem šis pasākums raisīs vēlmi kļūt par būvinženieriem.

Lai uzzinātu vairāk gan par Būvnieku mēneša, gan par Betona sacensību norisi, interesenti aicināti sekot RTU BIF Studentu pašpārvaldei sociālajos tīklos, kur, tuvojoties pasākumam, tiks publicēta sīkāka informācija.

Pašpārvalde vieno un attīsta prasmes

Būvniecības inženierzinātņu fakultātes Studentu pašpārvalde jau 30 gadu apvieno RTU BIF aktīvākos studentus. Pašpārvalde ir galvenā organizācija, kas pārstāv BIF studentu intereses gan RTU lēmējinstitūcijās, gan ikdienas studiju procesā, kā arī rūpējas par ārpusstudiju aktivitātēm, organizējot kultūras un sporta pasākumus.

Studentu pašpārvalde ir vieta, kur ikvienam dota iespēja apgūt mācību solos neapgūstamas praktiskās iemaņas – komunikāciju, darbu komandā, laika plānošanu, projektu organizēšanu un vadīšanu. Ar aktīvu darbību pašpārvaldē daudzi būvniecības jomas speciālisti ir attīstījuši darba tirgū nepieciešamās līderības prasmes.

BIF SP rīko gan izklaidējošus, gan izglītojošus pasākumus un projektus. Daudzi no tiem kļuvuši par pašpārvaldes etalonu, piemēram, Papīra tilti, kas šajā mācību gadā norisinājās jau astoto reizi. Šajā pasākumā ikvienam Latvijas skolēnam un studentam ir iespēja izmēģināt savus spēkus papīra tiltu būvniecībā. Projektā Iekāp inženiera kurpēs BIF studenti viesojas dažādos būvniecības nozares uzņēmumos, kur gūst reālu priekšstatu par izvēlēto profesiju, darba pienākumiem un vidi. Ik gadu augustā pašpārvalde organizē pirmkursnieku nometni Ieskrien studijās, sagatavojot topošos studentus pilnvērtīgi sākt studijas. Savukārt Būvnieki zaļumos ir neformālāks pasākums, kas pulcē ne vien esošos studentus, bet arī pašpārvaldes vecbiedrus, tādējādi radot iespēju savstarpēji iepazīties un veidot jaunus, noderīgus kontaktus.

Pašpārvaldes darbs neapstājas ar lielu pasākumu noslēgšanos. Šajā semestrī vēl plānoti daudzi darbi, attīstot BIF studentu Būvmehānikas klubu un radoši strādājot pie pašpārvaldes tēla, lai tuvākajā nākotnē visus varētu priecēt ar jaunu, stipru un patriotisku BIF SP himnu.

RTU BIF Studentu pašpārvalde

Raksts pārpublicēts no žurnāla Būvinženieris februāra numura (Nr.84).

Žurnālu ABONĒ ŠEIT vai https://abone.pasts.lv/
vai pa e-pastu [email protected].
Pērc – Preses servisa tirdzniecības vietās.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit