RTU organizē “Viedo pilsētu konferenci”

0
335

Šī gada 29. septembrī Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentu pilsētiņā Ķīpsalā notiks Viedo pilsētu konference, kur pašvaldību, tehnoloģiju uzņēmumu un akadēmiskās jomas pārstāvji diskutēs par enerģētikas, mobilitātes, ilgtspējīga transporta, datu un lietu interneta tēmām, un to nozīmi viedās pilsētas kontekstā, vienlaikus vēršot sabiedrības uzmanību uz viedās pilsētas risinājumu lomu ilgtspējas veicināšanā un pilsētu iedzīvotāju dzīves kvalitātes celšanā. 

Konferencē jomas eksperti un pilsētplānošanas entuziasti prezentēs savu redzējumu, aicinot konferences dalībniekus aizdomāties par nepieciešamību virzīties uz ilgtspējīgiem risinājumiem, kā arī spriedīs par galvenajiem priekšnoteikumiem ilgtspējīgām un gudrām pašvaldībām Latvijā. 

Konferencē Latvijas Bankas ilgtspējas virziena vadītājs Edvards Kušners stāstīs par ilgtspējas nozīmi dzīves kvalitātes uzlabošanā, Eiropas Komisijas pārstāvniecības vadītāja Latvijā Zane Petre klātesošos iepazīstinās ar  Eiropas Savienības vīziju zaļākai šodienai, bet Tet valdes priekšsēdētājs Uldis Tatarčuks iezīmēs Tet potenciālu viedas pilsētas attīstībā. 

Konferences dalībniekiem būs iespēja uzklausīt arī Oslo pieredzes stāstu par ceļu uz pasaules elektroauto galvaspilsētas statusu. Par to, kad elektroauto varētu kļūt par patiesu mūsu ikdienas daļu vai Latvijai ir pa spēkam attīstīt viedās pilsētas, dažādi augsta līmeņa vadītāji un viedokļu līderi spriedīs arī paneļdiskusijā. Viņi diskutēs par esošo situāciju, nepieciešamajiem uzlabojumiem, kā arī aktuālajām tendencēm. Konferences dalībnieki kopīgiem spēkiem centīsies rast atbildi uz jautājumu, kā veicināt sadarbību starp atbildīgajām iestādēm, uzņēmumiem un sabiedrību, strādājot ne vien pie vīzijas par nākotnes pilsētu, bet arī ieviešot praktiskus risinājumus.

Konferences noslēgumā zinātnieki un uzņēmēji atklās savu pieredzi un arī neveiksmes, īstenojot projektus, kuri varētu mainīt pasauli. 

Viedo pilsētu konference norisināsies Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Būvniecības inženierzinātņu fakultātes ēkā, kuru pēc atjaunošanas atklāja 1. septembrī. 
Konferenci 29. septembrī plkst. 10.00 atklās RTU zinātņu prorektors Tālis Juhna un Tet valdes priekšsēdētājs Uldis Tatarčuks.

Viedo pilsētu konferenci organizē RTU Zinātnes un inovāciju centrs kopā ar tehnoloģiju uzņēmumu Tet un inovāciju kustību VEFRESH. Pasākuma norisi nodrošina Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) inovāciju kopienas EIT Urban Mobility iniciatīva. 

Klātienes pasākuma dalībnieku skaits ir ierobežots, tāpēc aicinām reģistrēties.

Pasākumu būs iespējams vērot arī tiešsaistē Facebook.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit