RTU rīko kursu “Progresīvo ceļu bituminētie segumi un reciklētā asfaltbetona izstrādes tehnoloģijas”

0
191
Attēls ilustratīvs

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) aicina nozares pārstāvjus apmeklēt kursu Progresīvo ceļu bituminētie segumi un reciklētā asfaltbetona izstrādes tehnoloģijas (atbilst Profesionālās pilnveides ietvaros piecu gadu periodā obligāti apgūstamai tēmai Par būvdarbu tehnoloģijām, konstrukcijām, to izstrādi un kļūdām būvdarbos). 

Kurss tiek organizēts jau otro gadu pēc kārtas, un šogad tas būs pieejams atjauninātā un papildinātā versijā.

Kursa norise

Mācību norise: attālināti.

Mācību datumi: 21.03.2024.–22.03.2024.

Mācību ilgums: divas dienas no plkst. 9.00 līdz 17.00.

Iegūstamais dokuments: RTU apliecība par tālākizglītību.

Dalības maksa vienam dalībniekam par divu dienu kursu: 279 eiro (ieskaitot PVN).

Pieteikuma anketa: https://forms.office.com/e/raiLFDkknQ 

Kursa saturs

RTU Ceļu un tiltu katedras zinātnieki turpina aktīvi iesaistīties vairāku praktisku pētījumu realizācijā, kuru uzdevums ir piedāvāt industrijai progresīvus un ilgtspējīgus autoceļu segas konstruktīvo slāņu risinājumus. Daži risinājumi, piemēram, plānkārtas segumi (BBTM) un emulsēti sīkšķembu maisījumi (Slurry seal un Microsurfacing) ir iekļauti Autoceļu būvdarbu specifikāciju 2023 jaunajās prasībās. 2023. gadā pirmo reizi uz Ķekavas apvedceļa ieklāts plānkārtas asfaltbetona segums. Sakarā ar pieaugošām vides prasībām un Zaļā kursa 2050 stratēģiju šobrīd turpinās pētījumi par atkritumu (nolietotu riepu gumija), blakusproduktu (lignīns, vieglie pelni – fly ash), kā arī plašāku frēzētā asfaltbetona (RAP) izmantošanu Latvijas ielu un ceļu segās un segumos. Šī kursa mērķis ir iepazīstināt nozares pārstāvjus ar aktuālāko pētījumu rezultātiem, jaunākajām tendencēm nozarē, kā arī ar Autoceļu būvdarbu specifikāciju 2023 prasībām.     

Kursa programma

– Ievads. Ceļa segas konstruktīvie slāņi, ārējie faktori (temperatūra, transporta slodze, mitrums), projektēšana. 

– Bitumena struktūra un īpašības. Modificētais bitumens. Superpave metodes bitumena ekspluatācijas īpašību raksturošanai.

– Biosaistvielas – jēlnaftas bitumena – daļēja aizvietošana ar biopolimēru (biodegradējāmo) – lignīnu. Biosaistvielu – lignosulfonātu – izmantošana nesaistīto ceļa segumu (grants/dolomīta) atputekļošanai.

– Asfaltbetonu ekspluatācijas īpašību testēšanas metodes (performance testing). HMAC (High Modulus Asphalt Concrete) asfaltbetons ar augstām ekspluatācijas īpašībām no minerālmateriāliem ar LA≥25.

– Plānkārtas asfaltbetons BBTM atbilstoši LVS EN 13108-2 un Autoceļu būvdarbu specifikāciju 2023 prasības.

Frēzētā asfaltbetona (Recycled Asphalt Pavement (RAP)) raksturošana, a/b ar RAP projektēšana, ražošana un testēšanas metodes. Sastāvi ar lielu (līdz 50%) RAP saturu.

– Ar nolietotu riepu gumiju (nedevulkanizētu un devulkanizētu) modificētā bitumena un asfaltbetona īpašības un projektēšana. Ilgtspējīgi risinājumi ceļu konstruktīvo slāņu izstrādē.