“Ruukki” gatavs piegādāt pasaulē pirmos nefosilā tērauda būvizstrādājumus

0
175
Publicitātes attēls

Uzņēmuma Ruukki Construction rūpnīcā Somijā saražoti pasaulē pirmie SSAB nefosilā tērauda būvizstrādājumi, ziņo uzņēmuma pārstāvji. No nefosilā tērauda ražotos sendvičpaneļus, fasādes apšuvuma un jumta seguma Ruukki piegādās rūpīgi izraudzītiem klientiem, kuri izvirzījuši stingrus ilgtspējas mērķus.

Ražošanas radītās emisijas samazinātas līdz minimumam, iespēju robežās izmantojot zaļo enerģiju un izvēloties tādus ar materiāliem un loģistiku saistītus risinājumus, kuriem ir minimāla ietekme uz vidi.

“Mēs lepojamies, ka varam sniegt savu ieguldījumu, veicot nozares pāreju uz zaļo kursu. SSAB nefosilā tērauda būvizstrādājumi ir svarīgi ilgtspējīgas būvniecības virzībai un palīdz mūsu klientiem ievērojami samazināt ēku dzīves cikla ietekmi uz vidi. Tomēr vislielākā emisiju ietekme rodas ēku ekspluatācijas laikā. Šī iemesla dēļ mēs gadu desmitiem esam ieguldījuši līdzekļus ilgi kalpojošu un energoefektīvu būvizstrādājumu izstrādē un ražošanā,” saka Sami Eronens (Sami Eronen), Ruukki Construction prezidents.

“Jau gadiem ilgi Ruukki darbinieki ir veikuši plašus pasākumus dažādos piegādes ķēdes posmos, lai samazinātu mūsu izstrādājumu oglekļa pēdas nospiedumu. Mūsu sistemātiskais pilnveidošanas darbs redzams, piemēram, nesen atjauninātajās sendvičpaneļu vides deklarācijās, kur būtiski uzlabojušās globālās sasilšanas potenciāla vērtības,” stāsta Jani Baklunds (Jani Backlund), Ruukki ēku norobežojošo konstrukciju nodaļas biznesa direktors Somijā.

Izstrādājumi, kuru izgatavošanai izmanto nefosilo tēraudu, ir daļa no Ruukki centieniem virzīt būvniecības nozari pretī oglekļa neitrālu ēku celtniecībai. Turklāt šogad Ruukki būvizstrādājumos izmēģinās otrreizējā pārstrādē iegūta tērauda SSAB Zero™ izmantošanu, lai 2024. gada kā pirmie laistu klajā vismodernākos, uz šāda veida tērauda izmantošanu balstītus izstrādājumus. Nefosilā tērauda būvizstrādājumi komerciālā mērogā tiks piedāvāti no 2026. gada.