“Sadales tīkls” elektrolīniju atjaunošanā plāno ieguldīt vairāk nekā 60 miljonus eiro

0
3

AS Sadales tīkls šogad elektrolīniju atjaunošanā plāno ieguldīt vairāk nekā 60 miljonus eiro, aģentūrai LETA pavēstīja kompānijā.

Kompānijā norādīja, ka Sadales tīkls pēdējo desmit gadu laikā ir samazinājis elektrotīkla bojājumu skaitu par 50%. Katru gadu uzņēmums īsteno vidēji 1200 projektu.

Šogad elektrotīkla atjaunošanā uzņēmums plāno ieguldīt vairāk nekā 60 miljonus eiro, atjaunojot 1600 kilometrus elektrolīniju, 460 transformatoru apakšstaciju, kā arī veicot sadales elektroietaišu rekonstrukciju apakšstacijās Jāņciems, Mīlgrāvis, TEC-1, Valka, Salacgrīva un Pļaviņas.

Kompānijā minēja, ka viens no apjomīgākajiem investīciju projektiem ir Rīgas centra vēsturiskā elektrotīkla pārbūve, kas pakāpeniski tiek veikta kopš 2014.gada. Šā elektrotīkla sākotnējais kopgarums bija 191 kilometrs, nodrošinot elektroapgādi vairāk nekā 32 000 lietotāju, bet, sākot elektrotīkla rekonstrukciju 2014.gadā, ir atjaunoti 112 kilometri. 

Šogad lielākie projekti tiek realizēti Aleksandra Čaka, Artilērijas, Lāčplēša, Elizabetes, Miera, Upes, Hospitāļu, Matīsa un Ausekļa ielā. Vēsturiskā elektrotīkla pārbūvi Rīgā plānots pabeigt līdz 2023.gadam.

Tāpat kompānijā norādīja, ka elektroapgādes drošumu būtiski paaugstinās sadales sistēmas elektroietaišu pārbūve apakšstacijās Jāņciems, Mīlgrāvis, TEC-1, Valka, Salacgrīva un Pļaviņas. Iekārtu rekonstrukcija nodrošinās iespēju klientiem izbūvēt jaunus elektrotīkla pieslēgumus vai palielināt jaudu, kā arī samazinās iekārtu ekspluatācijas izmaksas un elektroapgādes pārtraukumu laiku, kas nepieciešams iekārtu remontam. 

Savukārt darba efektivitātes paaugstināšanai šogad tiks izveidots vienots Austrumu dispečervadības centrs Aiviekstē, Madonas novadā, apvienojot esošos dispečeru centrus Daugavpilī un Aiviekstē, bet Rīgā – vienots Loģistikas centrs, apvienojot sešas reģionālās materiālu noliktavas.

Turpinot viedā elektrotīkla attīstību, šogad atbilstoši izstrādātajam plānam plānots uzstādīt 150 000 viedos elektroenerģijas skaitītājus. Viedo skaitītāju ieviešana noslēgsies 2022.gadā.

“Plānojot investīciju projektus un to tehniskos risinājumus, Sadales tīkls vērtē gan investīciju efektivitāti, gan ietekmi uz elektroapgādes drošumu un nepārtrauktību. Tas ļāvis būtiski samazināt elektrotīkla bojājumu skaitu, jau šobrīd sasniegt 2022.gadam izvirzītos mērķus elektroapgādes pārtraukumu ilguma un skaita samazināšanai, kā arī no 2020.gada 1.janvāra samazināt maksu par elektroenerģijas sadalīšanu klientiem vidēji par 8%,” pauda kompānijā.

Sadales tīkla pārstāvji norādīja, ka arī turpmākajos gados kompānija plāno ik gadu investēt aptuveni 60 miljonus eiro, uzlabojot elektroapgādes drošuma un kvalitātes rādītājus. Īpaša uzmanība tiek pievērsta sprieguma kvalitātes uzlabošanai. 

“Attīstoties viedajām tehnoloģijām, Latvijā arvien pieaug izpratne par kvalitatīvas un drošas elektroapgādes nozīmi gan sadzīvē, gan ikvienā tautsaimniecības jomā. Prognozes liecina, ka elektroenerģijas patēriņš nākotnē pieaugs, un mēs, Sadales tīkls, jau šobrīd izstrādājam nākamo desmit gadu attīstības plānu, lai nodrošinātu sabiedrības vajadzībām atbilstošu energoapgādes infrastruktūru un inovatīvus pakalpojumus arī turpmāk,” minēja Sadales tīkla valdes priekšsēdētājs Sandis Jansons.

Sadales tīkls ir valstij piederošajā Latvenergo koncernā ietilpstošs elektrotīkla uzturētājs un attīstītājs Latvijā. Kompānija nodrošina sadales elektrotīklu ekspluatāciju, atjaunošanu un plānveida attīstību, elektroenerģijas izlietošanas uzraudzību, zudumu samazināšanas pasākumus un elektroenerģijas uzskaiti, kā arī veic jaunu pieslēgumu izveidi.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit