Sagatavoti ieteikumi par ventilāciju izglītības iestādēs

0
431

Ekonomikas ministrija izstrādājusi informatīvu materiālu par decentralizētajām ventilācijas sistēmām izglītības iestādēs. Stabilai un kontrolētai gaisa apmaiņai telpās nepieciešama mehāniskā ventilācija, kas spēj nodrošināt komfortu un atbilstošus gaisa kvalitātes rādītājus visa mācību procesa garumā.

Kā zināms, 2020.gada 22.decembra Ministru kabineta sēdē Ekonomikas ministrijas iepazīstināja ar priekšlikumiem gaisa kvalitātes uzlabošanai izglītības iestādēs ar mērķi mazināt Covid-19 inficēšanās risku. Ministru kabinets apstiprināja rīcības plānu, kas ietver kompleksus pasākumus kuri ir vērsti gan uz īstermiņa problēmu risinājumiem, gan ilgtermiņa ventilācijas sistēmu uzlabojumu izglītības iestādēs. Kā viens no rīcības plānā iekļautajiem pasākumiem bija uzdevums EM skolu dibinātāju vajadzībām sagatavot informatīvu materiālu par decentralizētajām ventilācijas sistēmām, to cenām un uzstādīšanas izmaksām.

Ekonomikas ministrija apzinājusi situāciju tirgū un apkopojusi informāciju par decentralizētajām ventilācijas sistēmām, to cenām un uzstādīšanas izmaksām. Informatīvajā materiālā apkopota informācija no biedrības Latvijas Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas inženieru savienība un aptaujātajiem ventilācijas iekārtu piegādātājiem.

Ministrija secinājusi, ka tirgū pastāv dažādas iekārtas un sistēmas efektīvas ventilācijas nodrošināšanai, kas ir viegli uzstādāmas telpās, kurās tas ir nepieciešams. Tirgū pieejamas dažādas decentralizētās ventilācijas sistēmas, kurām ir atšķirīga uzbūve, darbības principi, kā arī cena, uzstādīšanas un apkopes izmaksas. Tās ir efektīvs risinājums gadījumiem, ja izglītības iestādes ēkas specifika vai mācību procesa organizācija ir tāda, kas neļauj vēdināt telpas, atverot logus, vai arī centralizētā mehāniskā ventilācijas sistēmas izbūve nav iespējama.

Ekonomikas ministrija aicina izglītības iestādes iepazīties ar sagatavoto informatīvo materiālu, lai izvēlētos sev piemērotāko decentralizēto ventilācijas sistēmu, kas ļautu sasniegt vislabākos rezultātus. Detalizēti ar pērn decembrī Ministru kabinetā izskatīto Informatīvo ziņojumu Par priekšlikumiem gaisa kvalitātes uzlabošanai izglītības iestādēs ar mērķi mazināt Covid-19 inficēšanas risku un apstiprināto rīcības plānu var iepazīties Ministru kabineta tīmekļa vietnē.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit