Sāk Baložu vidusskolas piebūves būvniecību

0
216
Foto – Ķekavas novada pašvaldība

Šodien, 26.maijā, Ķekavas novadā sākta Baložu vidusskolas piebūves un sporta laukuma būvniecība, ziņo Ķekavas novada pašvaldība.

Būvdarbus plānots pabeigt līdz 2022.gada februārim.

Kā informē Ķekavas novada pašvaldības Attīstības un būvniecības pārvalde, tad sākotnēji plānots iežogot teritoriju, izvietot būvtāfeli un konteinertipa telpas noliktavas un strādnieku sadzīves vajadzībām,ierīkot būvmateriālu nokraušanas laukumu un citi būvlaukuma sagatavošanas darbi, kā arī tiks sākti zemes darbi – augsnes virskārtas noņemšana un izlīdzināšana.

Projektā Baložu vidusskolas piebūve nodrošinās piemērotu mācību vidi un radīs papildus vietas vēl 280 bērniem. Skolā izbūvēs piebūvi divos stāvos ar 12 mācību klašu telpām, tostarp dabaszinību kabinetiem, aktu zāli, ēdamzāli, metodisko telpu, sanitārajiem mezgliem un palīgtelpām.

Paredzēts izbūvēt modernu sporta laukumu gan vidusskolas vajadzībām, nodrošinot mācības procesu sportā, gan Baložu pilsētas iedzīvotājiem. Sporta laukuma teritorijā apkārt futbola laukumam būs četri aptuveni 250 m gari skriešanas celiņi no ūdenscaurlaidīga sintētiskā seguma. Savukārt sporta laukuma ovāla iekšpusē tiks izveidots futbola laukums atbilstoši Latvijas Futbola federācijas futbola stadionu un infrastruktūras noteikumiem.

Futbola laukumam būs sintētiskais zāliena segums, apgaismojums, sertificēti futbola vārti un manuāls rezultātu tablo, kā arī aiz futbola vārtiem izvietoti norobežojošie tīkli.

Sporta laukuma gala segmentā tiks izvietots tāllēkšanas un trīssoļlēkšanas apvienotais sektors ar kopējo ieskrējiena celiņa garumu – 30 m tāllēkšanas disciplīnai un trīssoļlēkšanas disciplīnai. Blakus šim sektoram atradīsies vingrošanas rīku laukums, tajā paredzot līdztekas, līdzsvara baļķi, vingrošanas tiltu, dažāda augstuma vingrošanas stieņus – pievilkšanās un atspiešanās stieņus  dažādos augstumos un zviedru sienu. Kopā vingrošanas laukumā paredzētas sešas dažādas vingrošanas iekārtas. Sporta laukuma daļā tuvāk jaunbūvei tiks izvietots basketbola laukums ar nožogojumu un sintētisko segumu.

Atbilstoši publiskajam iepirkumam tika noslēgts līgums par  Baložu vidusskolas moduļu tipa piebūves izbūvi un sporta laukuma pārbūves būvprojekta izstrādi un būvniecību. 

Projekta realizēšanai kopējās izmaksas ir aptuveni 9 miljoni eiro. No tiem ERAF finansējums – 3,2 miljoni eiro, valsts dotācija – vairāk kā 84 000 eiro, bet pārējās projekta izmaksas – apmēram 6 miljoni eiro sedz Ķekavas novada pašvaldība, ņemot  aizņēmumu no Valsts kases.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit