Sāk būvēt Mārupes Jauniešu centru

0
198
Foto no Mārupes novada pašvaldības albuma.

Vakar, 19.aprīlī, ielikti pamati Mārupes Jauniešu centra būvniecībai. Ēkas pamatos ievietota laika kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm, piemiņas monēta un šī gada aprīļa izdevuma Mārupes Vēstis, informē Mārupes novada pašvaldība.

Projektu rezultātā tiks uzbūvēta ap 90 m² liela ēka Dreimaņu ielā 12 un labiekārtots teritorijā esošais sporta laukums, lai nodrošinātu ērtāku piekļuvi vingrošanas stieņiem, kā arī darītu ērtāku un patīkamāku uzturēšanos laukumā. 

Jauniešu centrā paredzēta darba telpa, neliela noliktavas telpa, labierīcības un plašāka telpa pasākumu organizēšanai. Labiekārtota tiks arī apkārtējā teritorija – ieklāts bruģis, lai atvieglotu piekļuvi vingrošanas stieņiem, uzstādīts apgaismojums, kas ļaus laukumā vingrot arī rudens vakaros, un uzstādīts viedais soliņš. Pie jauniešu centra tiks ierīkots publiskais dārzs ar siltumnīcu, kur jaunieši varēs audzēt pārtiku, kompostēt atkritumus, mācīties kopt augļkokus un dalīties priekā par panākumiem ar ikvienu novadnieku. Šāds publiskais dārzs īpaši priecēs tos jauniešus, kuri dzīvo dzīvoklī, bet vēlēsies paši iestādīt savu tomātu vai saulespuķi un rūpēties par to. 

Jaunā ēka un sporta laukums tiek būvēta, īstenojot Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai projektus – Nr. 20-04-AL04-A019.2201-000002 Jauniešu centra izveide un Nr. 20-04-AL04-A019.2201-000004 Sporta laukuma labiekārtošana.

Projektu sagatavoja un būvniecību īsteno SIA Kvites un SIA DL BŪVE. Projekta kopējās izmaksas ir 159 000 eiro bez PVN, tajā skaitā Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansējums 58 500 eiro apmērā.

Jauniešu centru plānots nodot ekspluatācijā 2022.gada sākumā.

“Mēs – Mārupes jaunieši, esam apņēmības pilni izveidot jauniešu centru par mājīgu pulcēšanās vietu ikvienam radošam, ideju bagātam jaunietim. Šis jauniešu centrs pavērs iespējas rast domubiedrus un kopīgiem spēkiem realizēt jaunas idejas, pilnveidot Mārupes novadu, socializēties un pavadīt savu laiku produktīvi radošā atmosfērā. Nākotnes jauniešiem vēlamies novēlēt ticību sev un savai balsij, jo tieši mūsu ticība un neatlaidība ļāva arī citiem noticēt mūsu idejām un tagad tiek sperti pirmie soļi šī sapņa realizēšanai. Mēs vēlam, lai nākotnē jauniešu centrs kļūtu par vietu, kur ikviens spēj rast sev tīkamas nodarbes un gūt atbalstu savu iniciatīvu realizēšanai!” teikts Mārupes novada jauniešu vēstījumā nākamajām paaudzēm.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit