Sāk iespējamo koncertzāles novietņu salīdzinošo analīzi

0
578
Potenciālās 11 koncertzāles novietņu adreses: AB dambis; Andrejsala, Andrejostas iela 17; Elizabetes iela 2 un Kronvalda bulvāris 6; Ķīpsalas pludmale; parka teritorija starp Raņķa dambi, Slokas ielu un Aleksandra Grīna bulvāri; Rūpniecības preču tirgus teritorija starp Gaiziņa ielu, Prāgas ielu un Turgeņeva ielu; teritorija pie Spīķeriem un Kārļa baseina; teritorija Salu tilta ZA galā; Torņakalns; Skanstes iela 28 un Skanstes iela b/a; Zaķusala.

Kultūras ministrija (KM) sadarbībā ar Latvijas Arhitektu savienību (LAS) sākusi realizēt nākamo posmu – 11 atlasīto iespējamo Nacionālās akustiskās koncertzāles novietņu salīdzinošo analīzi.

Kā aģentūru LETA informēja KM pārstāve Dace Vizule, tiks organizētas arī fokusgrupu diskusijas sabiedrības, ieinteresēto pušu līdzdalībai un profesionālo viedokļu pārstāvniecībai. Pēc viņas paustā, abi pakalpojumi tiek veikti integrēti, kas ir būtiski, lai īstenotu kompleksu potenciālo koncertzāles novietņu izvērtējumu.

Vizule atzīmēja, ka atlasīto novietņu salīdzinošajā analīzē, kuru veic Lietuvas Mash Studio, vērtēs novietņu stratēģisko potenciālu, sasniedzamību un piekļuvi, vietas gatavību attīstībai, izskatot juridiskos kritērijus un ar tiem saistītos riskus, veicot izmaksu prognozes, izstrādājot telpisko analīzi kontekstā ar novietnes kapacitāti, vērtējot pilsētvides kontekstu un iespēju veidot vizuāli atpazīstamu ēku, izskatot projekta realizācijas atbilstību ilgtspējības principiem, kā arī iekļaujot salīdzināmus starptautisku koncertzāļu projektu piemērus.

Pēc KM pārstāves paustā, Mash Studio uzdevums ir izstrādāt visaptverošā kvantitatīvo datu analīzē un fokusgrupu diskusiju rezultātos, kā arī darba komunikācijā ar pasūtītāju balstītu pētījumu par Nacionālās akustiskās koncertzāles projekta – sabiedriski nozīmīgas ēkas stratēģiskai attīstībai atbilstošāko novietni Rīgā.

Fokusgrupu tematiskās darbnīcas kā Nacionālās akustiskās koncertzāles novietņu Rīgā izvērtēšanas integrētu sastāvdaļu veidos un organizēs Grupa 93. Darbnīcu un diskusiju ietvaros tiks akcentēti jautājumi, kas svarīgi sabiedrībai, dažādām ieinteresētajām pusēm un profesionāļiem, lai kopīgi iztēlotos nākotnes koncertzāli Rīgas un plašākā kontekstā. Šāds process tiek īstenots, lai nodrošinātu publisko pārstāvniecību, subjektīvu kritēriju, kolektīvo interešu un dažādu kopienu vajadzību pienācīgu integrāciju plānošanas procesā, uzsvēra Vizule.

Viņa pavēstīja, ka Grupa 93 ir viena no pieredzes bagātākajām plānošanas kompānijām Latvijā, kas strādā arī pie plašu sabiedrības līdzdalības procesu organizēšanas, veidojot diskusijas, seminārus, starptautiskas konferences un koordinē darba grupas, gan klātienē, gan virtuālajā vidē.

Pēc LAS prezidenta Jura Pogas paustā, tiek plānots, ka atlasīto novietņu padziļinātais izvērtējuma un fokusgrupu diskusiju rezultāti būs gatavi līdz maija beigām. Viņa ieskatā, kopējais novietņu izvērtēšanas procesa mērķis ir nonākt pie pētījuma un secinājumiem par vienu līdz trīs potenciāli pamatotākajām novietnēm – kompleksu uz kvantitatīviem un kvalitatīviem kritērijiem un dialogā balstītu izvērtējumu lēmuma par koncertzāles novietni pieņemšanai.

LAS, atsaucoties kultūras ministra Naura Puntuļa (NA) aicinājumam, ir piedāvājusi plānu nacionālās koncertzāles novietnes atrašanās vietas izvēlei, kā arī veikusi Nacionālās akustiskās koncertzāles potenciālo novietņu analīzes pirmo posmu, atlasot 11 novietnes tālākai padziļinātai analīzei.

No 36 novietnēm, kuras tikai identificētas pēc LAS aicinājuma visiem interesentiem iesūtīt ierosmes koncertzāles potenciālajai lokācijai, tālākajai analīzei LAS izveidotā komisija virzīja – AB dambi, Andrejostas ielu 17 Andrejsalā, Elizabetes ielu 2 un Kronvalda bulvāri 6, Ķīpsalas pludmali, parka teritoriju starp Raņķa dambi, Slokas ielu un Aleksandra Grīna bulvāri, rūpniecības preču tirgus teritoriju starp Gaiziņa ielu, Prāgas ielu un Turgeņeva ielu, teritoriju pie Spīķeriem un Kārļa baseina, teritoriju Salu tilta ziemeļaustrumu galā, novietnes Torņakalnā, Skanstē un Zaķusalā.

Biedrība Latvijas Arhitektu savienība ir arhitektu profesionālā organizācija un apvieno vairāk kā 400 biedru – profesionālu arhitektu. LAS galvenie darbības virzieni ir arhitektu profesionālo interešu aizstāvība, arhitektu sertificēšana un arhitektūras attīstība un popularizēšana.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit