VAS Valsts nekustamie īpašumi uzsākusi kontroles dienestu infrastruktūras izveides projekta īstenošanu Kundziņsalā, izsludinot ieceres projektēšanas un būvniecības iepirkumu. Projekta ietvaros plānots pārcelt esošo dienestu darbību no Uriekstes ielas 16, Rīgā uz Uriekstes ielu 42, Rīgā, atslogojot galvaspilsētas centru no kravas automobiļu plūsmas. Infrastruktūru plānots izveidot līdz 2026.gada vidum, informē VNĪ valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs.
Projekta Infrastruktūras izveide kontroles dienestu funkciju īstenošanai Kundziņsalā ietvaros ir paredzēts izveidot jaunu, mūsdienu prasībām atbilstošu infrastruktūru kontroles dienestu – Valsts ieņēmumu dienesta, Valsts robežsardzes un Pārtikas un veterinārā dienesta – funkciju īstenošanai, kā arī pārcelt Rīgas brīvostas muitas kontroles punktu no Uriekstes ielas 16, uz Uriekstes ielu 42, Rīgā, kas potenciāli mazinās ar Rīgas ostu saistītā transportu radīto negatīvo ietekmi uz Rīgas pilsētas satiksmes plūsmu un sekmēs Eiropas transporta tīkla (TEN-T) infrastruktūras attīstību. Jauna RŠV punkta izbūve uzlabos arī dienestu darbinieku un robežšķērsotāju drošību un paātrinās un vienkāršos muitošanas procesu.
Transporta infrastruktūras sakārtošana un jauna pieslēguma nodrošināšana Kundziņsalai ir būtiska izveidojamās Austrumu maģistrāles sastāvdaļa, kas ir noteikta Rīgas pilsētas stratēģiskos dokumentos. Projekts ir arī cieši saistīts un loģisks attīstības risinājuma turpinājums Rīgas valstspilsētas īstenotajam projektam Satiksmes pārvads pāri dzelzceļa sliežu ceļiem “Rīga-Skulte” un Rīgas brīvostas teritorijā īstenotajam projektam Satiksmes pārvads no Tvaika ielas uz Kundziņsalu. Jaunas, mūsdienīgas robežšķērsošanas vietas (RŠV) izveide ir nepieciešama, lai nodrošinātu kontroles dienestu sniegto pakalpojumu pieejamību un kontroles funkciju īstenošanu vietā, kur notiek visintensīvākā kravu plūsma, vienlaikus atslogojot Rīgas centru.
Jauno infrastruktūru plānots izveidot 5,9 ha lielā platībā līdz 2026.gada rudenim, darbus uzsākot jau 2023.gadā ar būvprojekta izstrādi. Projekta īstenošanai nepieciešamos līdzekļus piesaistīs no Latvijas Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna ietvaros piešķirtā granta finansējuma un Valsts budžeta finansējuma. Kopējais šobrīd piesaistītais finansējums sastāda 39 miljonus eiro.