Nekustamo īpašumu attīstītājs Bonava Latvija sācis trešās un noslēdzošās kārtas būvniecību dzīvokļu projektā Pagalms 2.0 Rīgā, Turaidas ielā 4, starp Gaisa un Jorģa Zemitāna tiltu, aģentūru LETA informēja attīstītāja pārstāvji.

Projektu kopumā veidos trīs piecstāvu nami ar kopumā 189 divu un trīs istabu dzīvokļiem platībā no 40 līdz 72 kvadrātmetriem.

Pagalms 2.0 būvniecība tika sākta pagājušā gada nogalē, un tajā kopumā ir investēti 10 miljoni eiro. Šobrīd no 189 dzīvokļiem nav pārdoti vēl 73.

Pagalms 2.0 no citiem Rīgas pilsētvidē ierastajiem mājokļiem atšķirsies ar vides ilgtspējas risinājumiem, piemēram, rūpējoties par vidi, ir radīta lietus ūdens apsaimniekošanas sistēma. Projekts ir veidots ar vietējam tirgum jaunu konceptu, iedzīvotājiem dodot iespēju nodarboties ar urbāno dārzniecību.

Visiem pirmo stāvu iemītniekiem būs plaša terase ar zaļo zonu, pārējiem dzīvokļiem garšaugu dobi vai puķu kasti būs iespēja iekārtot uz balkona. Tāpat iedzīvotāji var pieteikties savai zemes platībai mājas pagalmā, kur būs iespēja audzēt visu vēlamo – no ziediem līdz garšaugiem un dārzeņiem.

“Urbānā dārzniecība Latvijas daudzdzīvokļu namu arhitektūras jomā ir jauna tendence. Apkaimes iedzīvotājiem tā sniedz iespēju hobija līmenī nodarboties ar dārzkopību. Turklāt tas ne tikai uzlabo gaisa kvalitāti pilsētā, bet arī samazina atkritumu patēriņu, jo organisko atkritumu utilizēšanai tiek izveidotas komposta kaudzes,” norādīja Pagalms 2.0 attīstības vadītājs Elgars Vecvagars.

Viņš piebilda, ka viens no svarīgākajiem urbāno dārzu pozitīvajiem faktoriem ir kopienas saliedēšana un socializēšanās. Socializēšanās iespēju iemītniekiem sniegs arī multifitnesa stacijas ar āra trenažieriem, kā arī ielas basketbola laukums, kā arī funkcionāls bērnu laukums.

Bonava Latvija īsteno ekonomiskā segmenta un biznesa klases mājokļu attīstīšanu, būvniecību un pārdošanu Rīgā, attīstot projektus tādos Rīgas mikrorajonos kā Purvciems, Teika, Ķengarags, Šampēteris, Rīgas klusais centrs un Krasta ielas rajons.

Bonava Latvija mātesuzņēmums Bonava ir vadošais nekustamo īpašumu attīstītājs Ziemeļeiropā. Uzņēmums ir pārstāvēts Zviedrijā, Somijā, Dānijā, Norvēģijā, Vācijā, Krievijā, Igaunijā un Latvijā, 2019.gadā sasniedzot pārdošanas rezultātus 15,5 miljardu Zviedrijas kronu (1,46 miljardu eiro) apmērā. Bonava akcijas kotē Nasdaq biržā Stokholmā.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit