Sāk pārbūvēt kanalizācijas sūkņu staciju iepretim Brīvdabas muzejam

0
678

Šonedēļ būvnieki sākuši pārbūvēt kanalizācijas sūkņu staciju iepretim Latvijas Etnogrāfiskajam brīvdabas muzejam. Projekta pabeigšana plānota šī gada beigās, informē Rīgas ūdens pārstāvis Artūrs Mucenieks.

Būvniecības darbus veiks Piegādātāju apvienība ISP & PC, projekta kopējā summa – 1 538 119 eiro.

Kanalizācijas sūkņu stacijas Brīvības gatvē pārbūve un jauna spiedvada izveide nepieciešama, lai nodrošinātu Berģos un to tuvākajās apkaimēs savākto notekūdeņu drošu un videi draudzīgu novadīšanu uz bioloģiskās attīrīšanas staciju Daugavgrīva.

Projekta realizācijas gaitā tiks izbūvēts kanalizācijas spiedvads no gāzes uzpildes stacijas Brīvības gatvē 438A līdz Juglas kanālmalai ar kopējo garumu 1132 metri. Spiedvadu izbūvēs ar horizontāli vadāmo urbšanas metodi, tostarp arī Brīvības gatves šķērsojums un divas spiedvada līnijas zem Juglas kanāla. Tāpat šī projekta ietvaros tiks demontēta esošā kanalizācijas sūkņu stacija un tā uzbūvēta praktiski no jauna.

Projekta realizāciju apgrūtinās fakts, jo kanalizācijas sūkņu stacijas izbūve jāveic ļoti šaurā teritorijā. Būvdarbus paredzēts veikt, nepārtraucot esošās kanalizācijas sūkņu stacijas darbību.