Sāk reģionālā autoceļa Ventspils–Dundaga pārbūvi Ventspils novadā

0
112
Attēls ilustratīvs

Sākta reģionālā autoceļa Ventspils–Dundaga (P77) pārbūve no krustojuma ar reģionālo autoceļu Ventspils–Kolka (P124) līdz krustojumam ar meža ceļiem Riestu dambis un Otrais riestu dambis (7,38.-13,53. km) Ventspils novada Tārgales pagastā, informē VSIA Latvijas Valsts ceļi.

Patlaban maksimālā braukšanas ātruma ierobežojums autoceļa P77 būvdarbu posmā ir 70 km/h. Pieaugot būvdarbu apjomam, tiks ieviesti papildus satiksmes ierobežojumi, būvdarbu zonās paredzot satiksmi organizēt arī ar luksoforu palīdzību un samazinot atļauto braukšanas ātrumu līdz 50 km/h.

Autoceļa Ventspils–Dundaga (P77) posmā veiks pilnu ceļa segas pārbūvi, izbūvējot jaunu salizturīgo un nesaistītu minerālmateriālu kārtu un divas kārtas asfaltbetona. Posmā sakārtos ūdens atvadi – raks grāvjus un izbūvēs jaunas caurtekas. Ceļa nodalījuma joslā izzāģēs kokus un krūmus, kuri traucē ceļa konstrukciju izbūvi vai ir bīstami satiksmei. Pārbūvēs arī visas četras autobusu pieturvietas, uzstādīs jaunas ceļa drošības barjeras.

Būvdarbus veic SIA SC Grupa, būvuzraudzību īsteno  SIA Būvju profesionālā uzraudzība, projekta autors ir SIA Vertex projekti. Darbus plānots pabeigt šāgada oktobrī.

Minētais reģionālā autoceļa Ventspils–Dundaga (P77) posms ir iekļauts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) Administratīvi teritoriālās reformas ietvaros izstrādātajā ceļu remontdarbu programmā, un būvdarbi tiek finansēti no ES Atveseļošanas fonda līdzekļiem.

Šis ir otrais apjomīgais pārbūves projekts pie Ventspils, kopš marta vidus darbi jau notiek arī reģionālā autoceļa Ventspils–Kolka (P124) sākumposmā līdz pagriezienam uz Liepeni un ir ieviesti četri reversās kustības posmi. Būvdarbu dēļ autovadītājiem līdz pat rudenim būs jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem un ilgāku laiku ceļā, iebraucot Ventspilī gan no Dundagas, gan Kolkas puses.