Sāk Talejas ielas biroja kompleksa apkārtesošās teritorijas apzaļumošanu

0
671

Va/s Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) šonedēļ uzsāk teritorijas apzaļumošanas darbus pie valsts iestāžu biroja ēkas Talejas ielā 1, Rīgā, uzlabojot esošo koku stāvokli un dodot ieguldījumu zaļās vides veidošanā Čiekurkalna apkaimē. Darbu ietvaros tiks iestādīti 19 lapu koki un 6 tūjas autostāvvietas pusē, veikta augsnes un stādvietu uzlabošana, kā arī apmaļu izveide, kas pasargās stādus no ūdens uzkrāšanās koku sakņu kamolā, tādējādi novēršot to bojāeju, informē VNĪ valdes loceklis Andris Vārna.

Teritorijas uzlabošanas un apzaļumošanas darbi norisināsies līdz oktobra beigām. Tos veiks pieredzējuši jomas profesionāļi, kas izraudzīti atklāta iepirkuma procedūrā – SIA Hagberg. Līguma summa – 17 586,98 eiro. “Ikdienā būvējot un pārvaldot nekustamos īpašumus, ne tikai nodrošinām valstij nozīmīgas funkcijas, bet arī domājot par darbības ilgtspējību un ietekmi uz vidi, veicam teritoriju labiekārtošanu un ieviešam energoefektivitātes risinājumus uzņēmuma pārvaldītajos objektos. Tā sniedzam savu artavu ilgtspējīgas vides veidošanā,” norāda A. Vārna.

Šobrīd ēkā Talejas ielā 1 atrodas ne tikai VID, bet arī VSAA, VDI un arī VNĪ darba telpas. Plānots, ka tuvākajā nākotnē uz ēku pārcelsies arī Specializētā nodokļu un muitas lietu prokuratūra.

Uz biroja kompleksu Rīgā, Talejas ielā 1, VNĪ komanda pārcēlās 2019.gada nogalē no trīs dažādām adresēm Vecrīgā – Vaļņu 28, Mucenieku 3 un Smilšu ielas 1, kas ļāva ievērojami samazināt telpu platību (par 45%), izmaksas, veicināt sadarbību, informācijas apmaiņu un pielāgot darba vidi mūsdienu prasībām. Vienlaikus telpās Talejas ielā ir ievērojami zemāki uzturēšanas izdevumi, uzkopšanas, pasta un citu pakalpojumu izmaksas. Rēķināts, ka VNĪ pārceļoties uz Talejas 1 piecu gadu periodā tiks ietaupīti aptuveni 900 tūkstoši eiro.