Sāk tilta pār Tartaku atjaunošanu Višķu pagastā

0
194
Attēls ilustratīvs

Augšdaugavas novada Višķu pagastā no 6.septembra sāk Tartaka tilta atjaunošanas darbus uz valsts vietējā autoceļa Viroveika–Juriši (V722) (5,19. km). Pārbūves laikā līdz šā gada oktobra beigām tilts būs slēgs autotransporta satiksmei, gājējiem būs iespēja šķērsot upi pa tiltu arī būvdarbu laikā. Apbraucamā ceļa maršruts ir pa vietējo ceļu Ostrova–Vīgantu stacija (V684) un pašvaldības ceļu, informē VSIA Latvijas Valsts ceļi.

Darbu ietvaros atjaunos tilta koka klāju, kā arī tērauda siju aizsargpārklājumu, uzstādīs drošības barjeras un veiks citus nepieciešamos remontdarbus.

Savukārt Ludzas novada Pildas pagastā pabeigta Aunejas strauta caurtekas pārbūve uz vietējā autoceļa Sprikutova–Raipole–Nirza (V516) (2,99. km), un no šodienas satiksme būvdarbu vietā ir atjaunota. Vecā caurteka tika demontēta, ir izbūvēta jauna caurteka, kā arī jaunas uzbēruma, nogāžu, gultnes nostiprinājumu un ceļa klātnes konstrukcijas un uzstādītas drošības barjeras.

Abos projektos būvdarbus veic SIA Būvinženieris, Tartaka tilta atjaunošanas izmaksas ir 110 110 eiro (ar PVN), Aunejas caurteka pārbūvēta par 176 660 eiro (ar PVN). Būvuzraudzību nodrošina SIA Būvju profesionālā uzraudzība. Aunejas caurtekas pārbūves projekta autors ir SIA BT projekts.