Uzpoš vēsturiskās Vidzemes maiznīcas teritoriju

0
868

Pagājušajā nedēļā, 26.augustā, Rīgā, Teikā, Ropažu ielā 16, norisinājās jau trešās ielu mākslas sacensības Street Art Slam, kurās 15 Latvijā zināmi mākslinieki apgleznoja betona sētu, kura tuvākos divus gadus norobežos nekustamo īpašumu attīstītāja Bonava Latvija topošā projekta būvlaukumu vēsturiskajā Vidzemes maiznīcas teritorijā, informē Bonava Latvija pārstāvji.

Sacensībās Street Art Slam mākslinieki apzīmēja betona sētu 70 metru garumā astoņu stundu laikā. Radīts pilsētvides objekts – urbānās mākslas galerija, kuras vadmotīvs ir Māju sajūta. Pasākuma noslēgumā žūrija novērtēja izveidotos darbus, par labāko atzīstot mākslinieces Rebekas Lukošus darbu Gājputni. Uzvarētāja apbalvota ar naudas balvu 1000 eiro apmērā. Savukārt biedrības Totaldobže Facebook kontā sociālās platformas lietotāji vēl nedēļu var balsot par savu favorītu.

„Lai arī mēs visi zinām, kas ir mājas, māju sajūta ikvienam no mums var nozīmēt ko citu. Tieši tāpēc tik individuāli, dažādi un aizraujoši ir arī tapušie darbi, kas savijušies vienotā ansamblī, izveidojot pilsētvides objektu – urbānās mākslas galeriju. Ar šādas iniciatīvas īstenošanu pamazām sāksim visas līdz šim degradētās teritorijas Ropažu ielā 16 sakārtošanu un attīstību,” norāda mājokļu attīstītāja Bonava Latvija pārdošanas un mārketinga vadītājs Kaspars Ekša.

Vidzemes maiznīcas plānots sakārtot, uzbūvējot trīs piecstāvu ēkas ar moderniem, ilgtspējīgiem un videi draudzīgiem divu līdz četru istabu dzīvokļiem. Projektā tiks ieguldīti aptuveni 15 miljoni eiro.

Topošajā projektā paredzētas trīs piecstāvu ēkas ar 220 moderniem, ilgtspējīgiem un videi draudzīgiem divu līdz četru istabu dzīvokļiem platībā no 43 līdz 80 kvadrātmetriem. Projekts paredz arī labiekārtotu pagalmu ar stāvvietām, bērnu rotaļu laukumu, sporta un atpūtas zonu. Tāpat visu trīs māju iedzīvotājiem būs pieejamas labiekārtotas autostāvvietas ar vairāk nekā 170 vietām. Lai nodrošinātu drošu vidi ēkās un to apkārtnē, iekšējo teritoriju paredzēts iežogot un aprīkot ar videonovērošanu.

Māju iedzīvotājiem būs pieejamas vairākas velonovietnes zem nojumes, bet pie iebrauktuves teritorijā izvietos elektroauto uzlādes punktus. Tāpat katram dzīvoklim būs sava individuāla ventilācijas sistēma, nodrošinot gaisa apmaiņu ar rekuperācijas metodi.

Kompleksa būvniecību plānots sākt jau šī gada rudenī, savukārt visas trīs ēkas pabeigt paredzēts līdz 2024.gadam. Kopumā projektā tiks ieguldīti aptuveni 15 miljoni eiro.