Sākas Baltijas koka būvniecības forums

0
192

Šodien sākas Baltijas koka būvniecības forums, informē Rīgas Tehniskās Universitāte (RTU).

Šodien, 9.maijā, tiks prezentēti Latvijas un citu valstu koka konstrukciju projekti. Paralēli divām konferences sesijām notiks nozares izstāde kurā dažādi uzņēmumi, piemēram, Steico, Hasslacher Norica Timber, hsbCAD, Schmid Schrauben Hainfeld, Hanes Harde | Farmacell, Rothoblaas, Pro clima | Moll, Binderholz iepazīstinās ar jaunākajām tehnoloģijām un inovatīviem koka būvniecības materiāliem.

Izstādes apmeklētāji varēs satikt uzņēmumu pārstāvjus un iegūt detalizētu informāciju par materiālu īpašībām un izmantošanas iespējām. Dienas noslēgumā plkst.18.30 RTU Arhitektūras fakultātes ātrijā, Ķīpsalas ielā 6, atklās Īrijas Arhitektūras fonda veidoto izstādi From the Ground Up, kas iepazīstina ar inovatīvu pieeju kokmateriālu izmantošanai Īrijas arhitektūrā.

Rīt, 10. maijā, no plkst.9 klausītājus gaida daudzpusīga lekciju programma, jo Eiropas Savienības valstu nacionālo kultūras institūtu un organizāciju tīkls EUNIC Latvia (European Union National Institutes for Culture) un RTU ir ielūgusi vairākus Eiropas valstu ekspertus un starptautiskā projekta «Zaļais kurss un arhitektūra» dalībniekus pastāstīt par klimata neitralitāti un citām Eiropas līmeņa aktualitātēm. Lekcijas tiks translētas tiešsaistē EUNIC Latvia Facebook lapā.

Savukārt trešdien, 11.maijā, foruma dalībnieki piedalīsies izbraukuma semināros un apmeklēs koka būvniecības objektus un konstrukciju ražotnes.

Foruma programma.

Forums norisināsies angļu valodā. Tā pasākumi notiks katru dienu no plkst.8 līdz 18 un būs sadalīti tematiskajos blokos.

Koka būvniecības veicināšanu daudzās Eiropas valstīs atbalsta starptautiska organizācija un informatīvā platforma Holzbau Forum. Lai uzzinātu jaunākās tendences un sasniegumus koka būvniecībā, notiek konferences, izstādes un dažādu nozaru pārstāvju tikšanās notiek, kā arī tematiskie forumi un atsevišķu valstu vai valstu grupu forumi.

Kopš 2019.gada ir izveidots Baltijas koka būvniecības forums Forum Wood Building Baltic. Pirmais forums norisinājās Igaunijā, otrais – Rīgā, bet pandēmijas dēļ tas notika attālināti, tāpēc Rīgā tiek organizēts arī 2022.gada forums, savukārt nākamgad tas notiks Lietuvā.

Baltijas koka būvniecības forumu Latvijā organizē RTU sadarbībā ar Holzbau Forum un Tallinas Tehnisko universitāti, Latvijas Arhitektu savienību, Latvijas Būvinženieru savienību, Latvijas Būvkonstrukciju projektētāju asociāciju, Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūtu, Latvijas Koka būvniecības klasteri, biedrību Zaļās mājas, kā arī ar kustību Koka dienas, Ziemeļvalstu Ministru padomes biroju un EUNIC Latvija organizācijām.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit