Sāks remontdarbus pērn bojātajā ēkā Stūrmaņu ielā 3, Rīgā

0
160
Foto no Rnparvaldnieks.lv

Izgatavota lielākā daļa ēkas Stūrmaņu ielā 3, Rīgā, remontdarbiem nepieciešamo metāla konstrukciju. Uzstādot iepriekš izgatavotās konstrukcijas avārijā cietušajā ēkā, plānots remontdarbus sākt nākamnedēļ. Darbu veikšana aizņems divas nedēļas, informē SIA Rīgas namu pārvaldnieks (RNP) pārstāvji.

Pēc ēkas jumta konstrukcijas nostiprināšanas, iedzīvotāji varēs atgriezties savās dzīvesvietās. Remontdarbu veikšana neietekmēs iedzīvotājus ēkas nebojātajā pusē, kur iedzīvotāji turpināja dzīvot arī pēc avārijas.

Lai gan sākotnēji tika plānots veikt darbus tikai ēkas bojātajā pusē, atbilstoši izstrādātajam projektam, ēkai jāveic jumta paneļu konstrukciju stiprināšanas darbi visam jumta laidumam, kas aptver abas kāpņu telpas, ne tikai bojāto daļu. Bez darbiem ēkas bēniņos, tiks nostiprinātas konstrukcijas dzīvoklī, kas atrodas tieši zem noslīdējušā paneļa. Tā kā plānotais darba apjoms bija daudz lielāks, nekā sākotnēji plānots, RNP rosināja klientiem pieteikties Rīgas domes atbalsta programmā, kas paredzēta ēku bīstamības novēršanai. Dzīvokļu īpašnieki martā RNP rīkotajā kopsapulcē pieņēma kopības lēmumu par dalību Rīgas domes atbalsta programmā. Tas nozīmē, ka ēkas īpašniekiem ir iespēja saņemt pašvaldības līdzfinansējumu līdz 50% apmērā no ēkai nepieciešamo darbu izmaksu apjoma.

RNP valdes loceklis Bernhards Maļinovskis: “Neraugoties uz apjomīgo ieguldīto darbu no RNP puses, avārijas situācijas risināšana ir aizņēmusi vairāk laika, nekā mēs sākotnēji plānojām. Tas saistīts gan ar laika ziņā ietilpīgo projektēšanas un projekta saskaņošanas darbu, gan ierobežoto piedāvājumu no uzņēmēju puses šo darbu veikšanai. Šobrīd aizvien vairāk rodas situācijas, kad pretendenti nepiesakās sarežģītu projektu īstenošanai. Bet pozitīvi, ka Rīgā tiek nodrošinātas atbalsta programmas nekustamā īpašuma uzlabošanai un dzīvokļu īpašnieki pieņēma lēmumu par dalību pašvaldības atbalsta programmā, lai varētu sākt remontdarbus.”

Veicot cenu aptauju par remonta darbiem, lai stiprinātu visu ēkas jumta segumu, diemžēl atsaucība no būvniekiem bija ļoti zema. Tika saņemti nesaprotami augsti izmaksu piedāvājumi. Kopumā izsludinātajā cenu aptaujā tika uzrunāti 14 būvniecības uzņēmumi un tikai 3 atsaucās uz pieprasījumu, kuru piedāvātās cenas atšķīrās pat 3 reizes, kā piemēram, tika saņemts piedāvājums, kā summa pārsniedz 165 000 eiro bez PVN. Šobrīd apstiprināts piedāvājums, kas paredz, ka jumta paneļu stiprināšana un konstrukciju stiprināšana dzīvoklī zem bojājuma kopumā visai ēkai izmaksās provizoriski ap 47 000 eiro bez PVN, no kuriem daļu segs mājas uzkrājums un daļu plānots piesaistīt no Rīgas domes atbalsta programmas.

Jau ziņots iepriekš, ka pērnā gada nogalē ēkā Stūrmaņu ielā 3 konstatēts jumta paneļa noslīdējums, kā rezultātā tika evakuēta viena no ēkas kāpņutelpām, kurā ir 15 dzīvokļi. Nekavējoties tika uzsāktas visas nepieciešamās procedūras, lai apzinātu situāciju, rastu nepieciešamos risinājumus, kā arī sniegtu palīdzību iedzīvotājiem krīzes situācijā. Paātrinātā kārtībā tika izstrādāts tehniskās apsekošanas atzinums, kā arī uzsākta projektēšana. Avārijas galvenais cēlonis šādai paneļa noslīdēšanai ir nekvalitatīvi veikta paneļu montāža jau celtniecības laikā (ēka būvēta 1978.gadā).

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit