Sāks rotācijas apļa izbūvi Rubenes, Raiņa un Valkas ielas krustojumā Valmierā

0
198
Foto no Valmiera.lv

Drīzumā Valmierā tiks sākta rotācijas apļa izbūve Rubenes, Raiņa un Valkas ielas krustojumā. Darbu laikā gaidāmi ievērojami satiksmes ierobežojumi – būs daļēji slēgts pārbūvējamais krustojums, informē novada pašvaldībā.

Rotācijas aplim paredzēta vienjoslas brauktuve ar ārmalas rādiusu 15 metri. Brauktuves platums būs 6 metri, paredzot arī 1,5 metru platu bruģēto paplašinājumu apļa brauktuves iekšmalā, lai nodrošinātu kravas transporta izbraukšanu. Uz visām pieslēguma ielām paredzētas drošības saliņas, kas sadala aplī iebraucošās un no tā izbraucošās satiksmes plūsmas.

Esošajā situācijā transporta kustība Raiņa, Valkas, Rubenes ielas krustojumā nav droša, un krustojums ir nepārredzams, sastrēgumstundās satiksme ir ļoti apgrūtināta. Līdztekus intensīvai vieglo automašīnu satiksmei krustojumā ir arī ievērojama gājēju satiksme, kā arī regulāra satiksmes autobusu kursēšana. Kustība krustojumā ir atļauta visos virzienos, priekšroka krustojumā ir pa Rubenes – Valkas ielu braucošajiem. Nevienā no virzieniem nav izveidotas kreisās un labās nobraukšanas joslas, taču krustojuma asfaltētā platība ir liela, kas veicina kustības dezorganizāciju tajā. Satiksmes organizēšanas infrastruktūras projektēšanas eksperti, izvērtējot apstākļus, ir secinājuši, ka optimālākais risinājums šajā krustojumā ir rotācijas apļa izbūve. Lēmums par rotācijas apļa izbūvi šajā krustojumā pieņemts jau 2016.gadā.

Apļveida krustojuma izbūve ir sarežģītāka nekā krustojuma pārbūve, kā arī būvniekiem ir īpašs izaicinājums to darīt pilsētvidē ar lielu satiksmes intensitāti. Tāpēc autovadītāji aicināti sekot līdzi ceļazīmēm, izvēlēties apbraucamos ceļus un ievērot noteiktos ierobežojumus. Projekta īstenošanas gaitā satiksmes organizācijas shēma var tikt mainīta atkarībā no būvdarbu virzības.

Rotācijas apļa būvdarbus veiks SIA ACBR. Darbus plānots pabeigt līdz 2024.gada 30.augustam.