Sāks “Trebū Home” kompleksa nākamās kārtas būvniecību

0
372

Nekustamā īpašuma attīstītājs AFI Europe ir noslēdzis līgumu ar AS RERE Grupa par daudzdzīvokļu ēku projekta Trebū HOME nākamās kārtas būvniecību, informē attīstītāja pārstāvji.

Turpinot dzīvojamo ēku kompleksa Trebū HOME attīstību, tā ceturtajā kārtā tiks izveidots jauns apbūves kvartāls ar trim sešstāvu ēkām un atbilstošu infrastruktūru. Daudzdzīvokļu ēku komplekss atrodas Rīgā, Pļavniekos. Projekta Trebū HOME pasūtītājs ir SIA AFI Investments, un ceturtās kārtas būvdarbus veiks RERE Grupas uzņēmums SIA RERE Meistari.

Saskaņā ar projektu šajā kārtā kopā tiks uzbūvēti 153 pilnas apdares dzīvokļi ar kopējo apbūvi 11455 kvadrātmetru platībā. Trīs dzīvojamās ēkas kopējā dzīvokļu kompleksā veidos atsevišķu pakavveida kvartālu ar iekšpagalmu. Dzīvojamās ēkas izvietotas ar domu, lai ēku ietvertās teritorijas iekšpusē veidotos apzaļumots, labiekārtots iekšpagalms kā noslēgta vieta mājas iedzīvotājiem. Pagalma centrālajā daļā plānota plaša zāliena zona, rotaļu laukums un atsevišķas atpūtas vietas.

Visas ēkas projektētas kā A klases jeb augstākās klases energoefektīvas dzīvojamās ēkas, kurās plānoti divu līdz četru istabu dzīvokļi. Ēkas pamatkonstrukcijas – pamati, pārsegumi, kolonnas – tiks būvētas no monolītā dzelzsbetona ar pašnesošām siltinātām sienu konstrukcijām.

Patīkamas un zaļas vides nodrošināšanai visā teritorijā plānoti jauni stādījumi, izmantojot dažādu koku, krūmu un ziemciešu sugas. Autostāvvietas būs atklātas un tās atradīsies māju teritorijā virszemes līmenī. Iedzīvotāju ērtībām būs pieejamas arī velonovietnes. Trebū HOME teritoriju caurvij ozolu aleja, kas līdz ar katras jaunas kārtas paplašināšanos, tiek papildināta ar jauniem sarkano ozolu dižstādiem.

Trebū HOME projekts tapis, sadarbojoties vadošajiem Latvijas arhitektu birojiem ARHIS Arhitekti un MARK arhitekti. Būvprojekta ceļu darbu izstrādātāji ir AS Ceļuprojekts, savukārt labiekārtojuma daļas darbus izstrādāja SIA Labie koki projekti. Būvkonstrukciju un inženiersistēmu izstrādi veica SIA Būve un Forma, bet elektroapgādes un vājstrāvas sistēmas – SIA Daina EL. Trebū HOME projekta būvuzraugs ir SIA Forma 2.

Ģenerāluzņēmēja pārstāvis, AS RERE Grupa valdes priekšsēdētājs Guntis Āboltiņš-Āboliņš pirms būvniecības darbu sākšanas uzsver: “Būvniecības projekts ietver ne tikai ēku būvniecību, bet arī inženiertīklu un ceļu izbūvi, kā arī teritorijas labiekārtošanu. Droša un pārdomāta vide sakārto dzīves telpu, tāpēc mēs novērtējam, ka tiešā veidā varam šādu vidi radīt. Turklāt – varēsim likt lietā mūsu pieredzi gan modernu ēku būvniecībā, gan vides un ceļu infrastruktūras izbūvē.”

Būvdarbu laikā tiks nodrošināta netraucēta piekļuve jau izbūvēto daudzdzīvokļu mājām. Iepriekšējās kārtās šajā teritorijā jau ir uzbūvētas sešas ēkas. Ceturtās kārtas būvniecības izmaksas pārsniedz 13 miljonus eiro. Plānots, ka šīs kārtas būvniecība noslēgsies 2023.gada pavasarī.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit