Sākta biroju kompleksa “Verde” būvniecība

0
4

Skanstes apkaimē sākta biroju kompleksa Verde būvniecība, aģentūru LETA informēja projekta attīstītāji Capitalica Asset Management.

Divu gadu laikā projektā paredzēts investēt vairāk nekā 65 miljonus eiro. Paredzēts, ka biroju kompleksā 45 000 kvadrātmetru platībā strādās vairāk nekā 2000 cilvēku.

“Saņemta būvatļauju sākt kompleksa būvniecību, ņemot vērā saskaņoto projektu. Darbi gruntsgabalā sākti tā, kā bija plānots – novembrī. Pirms projekta īstenošanas sīki izanalizējām pēkšņo Covid-19 uzliesmojuma un ietekmi uz ekonomiku, Rīgas biroju tirgu. Analīze rāda, ka pandēmijai nebūs ilgstošas nozīmīgas ietekmes uz biroju tirgu – tuvākajos gados saglabāsies liels pieprasījums pēc A klases birojiem, kuros varētu darboties starptautiskie un vietējie Latvijas uzņēmumi,” skaidroja Capitalica Asset Management ģenerāldirektors Andrjus Barštis.

Projekta radītājs ir arhitekts Andris Kronbergs, savukārt projektu īstenos būvuzņēmums Velve.

Konkursā uzvarējušais Latvijas būvuzņēmējs Velve jau ir sācis būvlaukuma ierīkošanas darbus, ir sarūpēta nepieciešamā tehnika, ierīkotas telpas strādniekiem. Ir sākta testa pāļu ierīkošana, gruntsgabalā tiek veikti pāļu izbūves darbi. Līdz vasarai plānots izrakt būvbedri pamatiem, veikt visus grunts nostiprināšanas darbus, ierīkot komunikācijas un janvārī sākt darbus pie ēkas konstrukcijām.

“Oktobrī parakstījām galveno būvdarbu līgumu, operatīvi sameklējām būvniecības projektu vadītājus, nepieciešamos speciālistus, tehniku, lai varētu īstenot darbus saskaņā ar noteikto grafiku. Projekta īstenošanā esam plānojuši iesaistīt pēc iespējas vairāk dažādu Latvijas materiālu, iekārtu, pakalpojumu piegādātājus,” informēja Velve valdes priekšsēdētājs Kaspars Rokens.

Barštis informēja, ka jau šobrīd notiek sarunas par ilgtermiņa nomu ar starptautiskā un vietējā kapitāla kompānijām. Pirmos ilgtermiņa līgumus plānots parakstīt nākamā gada pirmajā pusgadā. Izvēlēto telpu ierīkošana saskaņā ar nomnieku vajadzībām tiks sākta 2021.gada oktobrī. Barštis prognozēja, ka vairāk nekā puse no nomniekiem būs starptautiski uzņēmumi.

Jau vēstīts, ka biroju kompleksa Verde platība kopā ar apakšzemes autostāvvietu plānota 45 000 kvadrātmetru. A klases divu darījumu centru komplekss atradīsies uz zemesgabala 1,3 hektāru platībā Skanstes rajonā Rīgas centrā. Kopā projektā paredzēts investēt vairāk nekā 65 miljonus eiro.

Zaļās koncepcijas biroju kompleksa Verde būvniecībai 22 miljonu eiro kredītu piešķīrusi Eiropas Investīciju banka (EIB), kas apstiprināja finansējumu no cīņai ar klimata pārmaiņām paredzēto investīciju paketes, jo darījumu centrs plānots kā gandrīz enerģiju netērējoša ēka. Projektam līdzekļi piesaistīti arī no bankām un nekustamā īpašuma fonda Capitalica Baltic Real Estate Fund I.

Verde piederēs Capitalica Asset Management pārvaldītajam nekustamo īpašumu fondam Capitalica Baltic Real Estate Fund I. Šajā fondā ir investējuši Latvijas un Lietuvas pensiju fondi, ko pārvalda INVL Asset Management un citi investori. Pēc auditētiem datiem, Capitalica Baltic Real Estate Fund I peļņa 2019.gadā bija 4,4 miljoni eiro.

Capitalica Asset Management nodarbojas ar Baltijas valstu komerciālā nekustamā īpašuma pārvaldīšanu. Bez Rīgā attīstāmā projekta Capitalica Baltic Real Estate Fund I pārvalda arī Viļņa esošo darījumu centru 135, Kauņā – darījumu centru Kauno dokas un Klaipēdā esošo tirdzniecības centru Luize. Investīciju pārvaldes uzņēmums ir dibināts 2016.gadā. Tās akciju kontrolpakete (70%) pieder vienai no lielākajām Lietuvas kapitāla uzņēmumu grupām SBA, kamēr 30% akciju pieder Baršta uzņēmumam Fox Holdings.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit