Būvkopmānija un nekustamo īpašumu projektu attīstītāja YIT Latvija Rīgā, Dzelzavas ielā sākusi četru dzīvojamo ēku kompleksa Silvas nami būvniecību, informē uzņēmuma pārstāvji.

Šonedēļ pirmā no būvniecības stadijā esošajām ēkām atzīmē spāru svētkus.

Kompleksu Silvas nami Dzelzavas ielā veidos četras vienādas septiņu stāvu ēkas, no kurām divas jau ir būvniecības stadijā, bet trešās ēkas būvniecība plānota 2022.gada pavasarī. Katrā no ēkām atradīsies 67 divu, trīs un četru istabu standarta klases dzīvokļi ar platību no 41 m2 līdz 73 m2. Visi dzīvokļi būs ar pilnu apdari un mājas iedzīvotājiem iegādei būs pieejamas noliktavas telpas, savukārt ēkas pirmajā stāvā ir paredzēts izveidot āra terases.

YIT Latvija valdes loceklis Andris Božē norāda, ka, attīstot šo projektu, tika pievērsta uzmanība tam, kā samazināt mājokļa kopējo cenu, padarot tos pieejamus pircējiem. To lielā mērā diktē pieaugošās būvniecības izmaksas, kas saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem šogad maijā, salīdzinot ar pērno gadu, bija pieaugušas par 4,8%, savukārt būvmateriālu cenu kāpums bija par 6,1%.

“Attīstot šo projektu, mūsu mērķis bija samazināt mājokļa kopējo gala cenu, nezaudējot tā kvalitāti, un, lai vienlaikus jaunākās mājokļu tendences par energoefektīvu un zaļā vidē esošu dzīvojamo platību būtu pieejamas lielākam iedzīvotāju lokam. Šie uzstādījumi atbilst standarta Somijas mājokļu risinājumiem, un tam, ko meklē pircēji arī Latvijas tirgū. Šīs vajadzības esam veiksmīgi piepildījuši, izveidojot kompaktāka plānojuma dzīvokļus, lai nebūtu jāmaksā par liekiem un bieži vien nevajadzīgiem kvadrātmetriem. Tāpat projektam nebūs pazemes autostāvvieta, kas ievērojami sadārdzina projekta kopējās izmaksas. Tā vietā vairāk stāvvietas tiks izveidotas virszemē, izbūvējot arī infrastruktūru elektrisko transportlīdzekļu uzlādei. Atsacīšanās no pazemes autostāvvietām ļauj projektu attīstīt arī īsākā laika posmā,” uzsver Božē. 

Kā liecina YIT Latvija ekspertu novērojumi, arī šogad, tāpat kā pērn, septembris bijis viens no aktīvākajiem periodiem iedzīvotāju interesei par jauna mājokļa iegādi. Vienlaikus šogad vērojams, ka iedzīvotāji savos lēmumos ir kļuvuši izlēmīgāki.

“Pērn novērojām, ka ļoti daudzi interesējās un vēlējās pirkt mājokli, bet nebija gatavi pieņemt gala lēmumu. To noteikti ietekmēja Covid-19 radītā nenoteiktība un neziņa par savu finansiālo stabilitāti ilgtermiņā, kas lika būt īpaši piesardzīgiem. Lai gan jau pagājušā gada vasarā ierobežojumi lielākoties tika atcelti, nākotne joprojām bija neskaidra un līdz ar to daudzi lēmumu pieņemšanā par labu dzīvokļa iegādei saskatīja risku. Tomēr šogad redzam, ka iedzīvotāji ir vairāk gatavi iegādāties dzīvokļus un lēmumus pieņem izlēmīgāk. Pirmkārt, esam sadzīvojuši ar esošajiem apstākļiem, pieņēmuši tos, lai arī tie joprojām prasa zināmus izaicinājumus. Otrkārt, ja pērn daudzi izlēma nogaidīt ar dzīvokļa iegādi, cerot, ka cenas stabilizēsies, tad tagad iedzīvotāji savos darījumos un nodomos ir konkrētāki, jo apzinās, ka tuvā nākotnē cenu kritums būvniecībā nav sagaidāms,” rezumē Andris Božē.

YIT ir Somijas lielākais un viens no nozīmīgākajiem Ziemeļeiropas reģiona būvniecības uzņēmumiem un pilsētvides attīstītājiem. Būvkompānija nodarbina aptuveni 7400 profesionāļus desmit valstīs: Somijā, Krievijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Igaunijā, Latvijā, Lietuvā, Čehijā, Slovākijā un Polijā. Uzņēmuma apgrozījums 2020.gadā bija aptuveni 3,1 miljards eiro. YIT Corporation akcijas tiek kotētas Nasdaq Helsinki Oy.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit