Sākta Eiropas “Bauhaus” iniciatīvas izveide

0
120

Šonedēļ sākts Jaunās Eiropas Bauhaus iniciatīvas izstrādes posms. Bauhaus ir vides, ekonomikas un kultūras projekts, kura mērķis ir palīdzēt īstenot Eiropas zaļo kursu, apvienojot dizainu, ilgtspēju, piekļūstamību, pieejamību cenas ziņā un ieguldījumus. Tādējādi Jaunā Eiropas Bauhaus pamatvērtības ir ilgtspēja, estētika un iekļautība, informē Ekonomikas ministrija.

Izstrādes posms norisināsies kā līdzradīšanas process, kura mērķis ir izveidot koncepciju, pētot idejas un apzinot visneatliekamākās vajadzības un problēmas, un apvienot ieinteresētās personas. Izstrādes posma ietvaros Komisija šopavasar pirmo reizi izsludinās Eiropas Bauhaus balvas pasniegšanu. Šā posma rezultātā šā gada rudenī tiks izsludināti uzaicinājumi iesniegt priekšlikumus ar mērķi iedzīvināt Jaunā Eiropas Bauhaus idejas vismaz piecās vietās ES dalībvalstīs, izmantojot ES fondus valsts un reģionālā līmenī.

Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena sacīja: “Jaunais Eiropas Bauhaus ir projekts, uz kuru liekam lielas cerības; tā nolūks ir izpētīt, kā pēc pandēmijas mēs kopā varētu dzīvot labāk. Vēlamies ilgtspēju apvienot ar stilu, lai tuvinātu Eiropas zaļo kursu cilvēku prātiem un mājokļiem. Lai Jaunais Eiropas Bauhaus vainagotos panākumiem, mums jāpiesaista visi radošie prāti – dizaineri, mākslinieki, zinātnieki, arhitekti un pilsoņi.”

Par inovāciju, pētniecību, kultūru, izglītību un jaunatni atbildīgā Komisijas locekle Marija Gabriela sacīja: “Ar Jauno Eiropas Bauhaus mūsu mērķis ir izstrādāt inovatīvu satvaru, kas, apvienojot ilgtspēju un estētiku, atbalstītu, atvieglotu un paātrinātu zaļo pārveidi. Tas būs kā tilts starp mākslas un kultūras pasauli, no vienas puses, un zinātnes un tehnoloģiju pasauli, no otras puses, un tādējādi nodrošinās, ka tiks iesaistīta visa sabiedrība: mūsu mākslinieki, studenti, arhitekti, inženieri, akadēmiskās aprindas un novatori. Tas iekustinās sistēmiskas pārmaiņas.”

Par kohēziju un reformām atbildīgā komisāre Elīza Ferreira sacīja: “Jaunais Eiropas Bauhaus pievēršas tam, kā mēs dzīvojam kopā, kādas ir mūsu vērtības, mūsu kopīgā darba un atpūtas telpa, mūsu kolektīvā un personiskā pieredze. Šis projekts ir paredzēts visiem Eiropas reģioniem un teritorijām. Popularizējot izmaksu ziņā pieņemamus risinājumus, tam būtu jāveicina sociālā kohēzija un mājokļu problēmu risināšana. Ja vēlamies panākt reālas pārmaiņas mūsu apkārtnē un veidot skaistāku un ilgtspējīgāku dzīvi, mums ir jādomā par to, kā Jaunajā Eiropas Bauhaus jaunu ideju ģenerēšanu savienot ar ideju īstenošanu fiziskās vietās. Tāpēc mēs visā Komisijā pētām, kā varētu mobilizēt mūsu rīcībā esošos rīkus, lai izveidotu pirmo konkrētu darbību kopumu Jaunā Eiropas Bauhaus īstenošanai.”

Konteksts

Jaunais Eiropas Bauhaus ir radoša iniciatīva, kas nojauc robežas starp zinātni un tehnoloģijām, mākslu, kultūru un sociālo iekļaušanu, un cenšas ar dizaina palīdzību rast risinājumus ikdienas problēmām. 

Šodien atklātajā tīmekļvietnē mākslinieki, dizaineri, inženieri, zinātnieki, uzņēmēji, arhitekti, studenti un visi interesenti var dalīties ar iedvesmojošiem sasniegumiem Jaunā Eiropas Bauhaus īstenošanai, savām idejām par to, kā tas būtu jāveido un jāattīsta, kā arī savām bažām un grūtībām šajā sakarā.

Tas ir inovatīva kopizstrādes procesa sākums. Organizācijas, kuras vēlas padziļināti iesaistīties šajā procesā, var atsaukties uz tīmekļvietnē publicēto uzaicinājumu un kļūt par Jaunā Eiropas Bauhaus partnerēm.

Plašāka informācija

Bauhaus mājaslapa: https://europa.eu/new-european-bauhaus/index_en

Jaunā Eiropas Bauhaus tīmekļvietne un Skaidrojums par to, kas ir Jaunais Eiropas “Bauhaus”

Jaunais Eiropas Bauhaus Instagramā

Jaunais Eiropas Bauhaus Pinterestā 

Jauns Eiropas Bauhaus: Eiropas Komisijas priekšsēdētājas Urzulas fon der Leienas komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit