Sākta “ZAZA TIMBER Production” rūpnīcas jaunā korpusa būvniecība

0
586
Publicitātes foto. Priekšplānā “ZAZA TIMBER Production “valdes priekšsēdētājs Māris Peilāns un projekta vadītājs Jānis Kuļikovskis. Otrajā plānā no kreisās Andrejs Domkins, “MeKA” direktors un Edijs Ramiņš, būvuzņēmuma “Bukoteks” atbildīgais būvdarbu vadītājs

Ar laika kapsulas iemūrēšanu atzīmēta pamatu pabeigšana ZAZA TIMBER Production rūpnīcas jaunā korpusa būvniecībai. Jaunā korpusa izmaksas plānotas ap 2,5 miljoni eiro, no kuriem 45% ir Eiropas Reģionālā attīstības fonda finansējums, informē uzņēmumā.

Rūpnīcas trešā korpusa būvniecība tika sākta šī gada maijā. Jaunais rūpnīcas korpuss būs 65 metrus garš un 34 metrus plats, jumta kore sliesies 12,76 metru augstumā. Pašreizējos divos korpusos uzņēmumam ir kļuvis šauri, jo pēdējos gados palielinājies ražošanas apjoms. Jaunajā korpusā paredzēts attīstīt izgatavoto līmētā koka konstrukciju pēcapstrādi – virsmas apstrādi, krāsošanu un citus darbus. No koka būvē arvien vairāk, un koks būvēs arvien biežāk pilna divas funkcijas – tas ir gan nesošais būvelements, gan kalpo arī kā neizsegts interjera elements. Rezultātā uz konstrukcijām tiek attiecinātas augstas vizuālās kvalitātes prasības.

Jaunā rūpnīcas korpusa pamatos iemūrētajā laika kapsulā uzņēmums ielika Latvijas valsts karogu ar novēlējumu, lai tas plīvo pār mūsu galvām arī nākošajās paaudzēs. Jaunā korpusa būvniecību veic SIA Bukoteks.

ZAZA TIMBER zīmols pārstāv līmētā koka konstrukciju ražošanas, būvniecības un projektēšanas uzņēmumu grupu, tajos strādā vairāk nekā 60 cilvēku. Grupas ražošanas uzņēmums ZAZA TIMBER Production, atrodas Raubēnos tieši pie Jelgavas pilsētas robežas.

No Latvijā celtajām būvēm ZAZA TIMBER Production izgatavojis līmētā koka konstrukcijas gājēju tiltam pār šoseju pie Tērvetes Dabas parka, brīvdabas koncertzāles Mītava un slidotavas jumtiem Jelgavā, Meža fakultātes zinātniskajai laboratorijai Jelgavā, transporta tiltiem Jelgavas novadā, Jaunpilī un Jēčupē, estrādēm Penkulē un Krimūnās, Latvijas Valsts mežu birojam Dundagā, Talsu bibliotēkai, un citām būvēm.

Uzņēmums arī īstenojis unikālu ražošanas projektu, no līmētā koka izgatavojot 510 sfēriskas formas akustiskos vairogus Mežaparka Lielās estrādes Sidraba birzij, kas pirmo reizi nodrošināja koru skanējumu tikko aizvadītajos XXVII Vispārējos latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkos.

Lielākā daļa uzņēmuma saražotās produkcijas tiek eksportēta – no tām būvē transporta un gājēju tiltus, ražošanas, biroja un dzīvojamās ēkas, skolas, baznīcas, sporta būves, viesnīcas, koncertzāles, degvielas un elektrouzlādes stacijas Dānijā, Norvēģijā, Zviedrijā, Īslandē, Lietuvā, Latvijā, ASV, Dienvidkorejā, Vācijā, Nīderlandē, Spānijā. Šogad pie uzņēmuma eksporta tirgiem ar lieliem pasūtījumiem klāt nākusi Austrālija un Maroka.