Sākti demontāžas darbi topošā Preses nama kvartāla teritorijā, kuru laikā tiks nojaukta bijušā Preses nama tipogrāfijas ēka ar palīgēkām, kā arī daļēji tiks demontētas iekštelpu konstrukcijas Preses nama daudzstāvu ēkā, aģentūru LETA informēja projekta attīstītāji.

Jaunā Preses nama kvartāla projekta pirmās kārtas attīstības posmā paredzēts uzbūvēt A klases biroju centru, tirdzniecības telpas ar futbola laukumu uz ēkas jumta un Holiday Inn viesnīcu, kas būs pirmā InterContinental Hotels Group (IHG) viesnīca Latvijā.

Projekta pirmajā kārtā 25 000 kvadrātmetru platībā paredzētas A klases biroju telpas, 7000 kvadrātmetru platībā plānotas mazumtirdzniecības telpas, 40 000 kvadrātmetru paredzēti multifunkcionālu telpu izveidei, bet bijušā Preses nama ēkā tiks izveidota Holiday Inn viesnīca ar 307 numuriem.

Projekts paredz īpašu uzmanību veltīt energoefektivitātei, dabai draudzīgu materiālu izvēlei, vides pieejamībai, veselīgas darba vides radīšanai un ilgtspējīgai apsaimniekošanai, norādīja projekta attīstītāji. Tostarp līdzās biroju un kopstrādes telpām, kas atbildīs BREEAM sertifikāta Excellent standartam, kas paredzētas kopumā 2500 cilvēkiem, tiks iekārtotas arī vairākas ēdināšanas iestādes, veikali, konferenču telpas, 200 velosipēdu novietnes, tiks izveidoti vairāk nekā 970 autostāvvietu, plānotas 27 elektroauto uzlādes stacijas, kā arī paredzētas pastaigu vietas un terases ar apstādījumiem.

Paredzēts, ka pirmās kārtas izbūve tiks pabeigta 2022.gada vasarā. 

Projekta attīstītājs ir investīciju fonds Lords LB Special Fund V, bet projekta ieviesējs ir fonda meitasuzņēmums Latvijā a/s PN Project.

Jau ziņots, ka Preses nama kvartāla projektā vairākos posmos paredzēts ieguldīt vairāk nekā 200 miljonus eiro.

Lords LB Special Fund V izveidots ieguldījumu veikšanai nekustamā īpašuma projektos Latvijā. Fonds darbosies vismaz astoņus gadus. Lords LB Special Fund V fondā ieguldījumus veikuši investori no Lietuvas un Skandināvijas valstīm.

Lords LB Asset Management ir Lietuvas Bankas licencēta investīciju pārvaldes sabiedrība, kas no 2008.gada sniedz pakalpojumus uzņēmumiem un privātiem investoriem.

Firmas.lv informācija liecina, ka PN Project 2019.gadā strādāja ar 100 552 eiro apgrozījumu un guva 6,993 miljonu eiro peļņu. Uzņēmuma patiesie labuma guvēji ir Mindaugs Marcinkevičs un Andrjus Stonkus.

Pievienot komentāru