Sākusies tirdzniecības centra “Alfa” galvenās ieejas rekonstrukcija

0
1077
Foto no skates "Gada labākā būve Latvijā" arhīva.

Tirdzniecības centrā Alfa sākušies remontdarbi galvenās ieejas rekonstrukcijai Rimi pusē, tirdzniecības centra pārstāve Ilze Aizsila.

Viņa norādīja, ka Alfas interjers ēkas jaunajā daļā, kino Cinamon pusē, pēc tās atklāšanas vizuāli atšķīrās no senākā tirdzniecības centra korpusa. Lai abas ēkas daļas veidotu vienotu, modernu iespaidu, tirdzniecības centrā katru nakti notiek remontdarbi, un no šodienas sāksies arī galvenās ieejas Rimi pusē rekonstrukcija.

Alfas fasādes rekonstrukcijas darbu veicējs ir būvkompānija SIA Merks – uzņēmums, kas īstenoja 2019.gada rudenī atklātās Alfa paplašinātās ēkas būvniecību, savukārt iekšdarbus nodrošina SIA RERE meistari.

Remontdarbi pie Rimi ieejas norisināsies no 22.jūlija līdz novembrim. Īslaicīgās neērtības tiks novērstas ar pagaidu risinājumiem. Pārējās ieejas – no Brīvības ielas pie kino Cinamon, no pazemes daudzstāvu stāvvietas, no zaļās stāvvietas, kā arī četras ieejas no zilās daudzstāvu stāvvietas puses – darbosies bez izmaiņām.

Jau sākotnēji, plānojot jauno piebūvi, tika paredzēts pielāgot tirdzniecības centra senākās ēkas izskatu tā jaunajai daļai, īstenojot informācijas centra, gaiteņu remontu un Rimi ieejas rekonstrukciju. Patlaban ejās tiek mainītas grīdas flīzes, griesti un apgaismojums. Sākot ar 22.jūliju, uzsākta Rimi ieejas rekonstrukcija. Remontdarbu laikā tirdzniecības centra apmeklētāju plūsma netiks ierobežota, iekļūšana ēkā tiks nodrošināta turpat blakus caur izbūvēto pagaidu ieeju.

Alfa vadītāja Liene Apine sacīja, ka vēlas uzlabot ne tikai iekštelpu funkcionalitāti, bet arī estētiku. “Piemēram, tāds interjera knifs kā uz kolonnām izvietotās spoguļu imitācijas ļauj ne vien paspoguļoties garāmgājējiem, bet arī rada papildu gaismas plūsmu gaiteņos,” skaidroja vadītāja, piebilstot, ka drīz Alfas fasāde pie Rimi ieejas iegūs vienotu Alfas moderno izskatu.

Jau ziņots, ka 2017.gada rudenī tika sāka tirdzniecības parka Alfa paplašināšana. Projekta kopējās investīcijas veidoja 55 miljonus eiro.

Būvniecības darbus veica būvkompānija Merks, savukārt būvniecības tehnisko uzraudzību nodrošināja uzņēmums Forma 2.

Norvēģijas uzņēmuma Linstow meitaskompānijas Linstow Center Management Latvijā pārvalda tirdzniecības centrus Alfa, Mols un Origo.