Saldū tapis moderns alternatīvo sporta veidu komplekss

0
774

Saldū pabeigti skeitparka būvniecības darbi un objekts nodots ekspluatācijā. Jaunais skeitparks ir modernākais alternatīvo sporta veidu komplekss Baltijā, kas atrodas Saldus pilsētas centrā – Jelgavas ielā 6, informē Saldus novada pašvaldība.

Jaunā sporta kompleksa kopējā platība ir 3200 m2, kurā ietilpst 800 m2 koka skeitparks, 450 m2 betona skeitparks un 250 m2 asfalta velotrase.

Projekta vadītāja Marita Melvere stāsta, ka kompleksa projektēšanas darbus un būvniecību īstenoja viens no Eiropas vadošajiem skeitparku būvniecības uzņēmumiem Mind Work Ramps (SIA City Playgrounds). Uzņēmums ir īstenojis vairāk kā 100 dažāda veida alternatīvo sporta veidu infrastruktūras projektus, tostarp Rīgas Centra sporta kvartāla betona skeitparku, kas 2018.gadā uzņēma BMX frīstaila sacensību dalībniekus no visas pasaules.

Uzņēmuma SIA City Playgrounds valdes loceklis un viens no zīmola Mind Work Ramps vadītājiem Mārtiņš Sleja atzinīgi novērtē paveikto Saldū: “Saldū esošais komplekss piemērots nopietniem treniņiem visdažādāko skeitparku sporta veidu pārstāvjiem un, pats galvenais, nākotnes talantiem. Saldus jau vairākus gadu desmitus pazīstama ar progresīvu pieeju alternatīvajiem sporta veidiem un to attīstībai. Šeit ik gadu tiek organizēts leģendārs BMX freestyle pasākums MRS Krūmu gonka, kas norisinās vietējo jomas aktīvistu būvētā trasē. Arī jaunā kompleksa tapšanā savu roku pielika vairāki Saldus alternatīvā sporta entuziasti, kas mūsu uzņēmumā jau gadiem strādā kā skeitparku būvniecības meistari. Beidzot vīriem bija iespēja likt lietā uzkrāto pieredzi un prasmes savās mājās – Saldū. Mēs esam pārliecināti, ka mūsu būvētais komplekss būs pieprasīta vieta kvalitatīvai un fiziski aktīvai atpūtai.”

Koka skeitparka būvniecība realizēta ar Interreg Latvijas–Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014–2020 projekta Nr.LLI-516 Mažeiķi un Saldus: kopienas iesaistās (Co-Active) finansiālo atbalstu. Pārējās izmaksas ir Saldus novada pašvaldības budžeta līdzfinansējums.

Jaunais Saldus alternatīvo sporta veidu komplekss ir atbilstoša vieta, kur trenēties nākotnes olimpiešiem tādos sporta veidos kā BMX freestyle un skeitbords. Šie sporta veidi jau iekļauti Olimpisko spēļu oficiālajā programmā un gaida savu debiju 2021.gada Olimpiādē Tokijā, Japānā.

Foto no saldus.lv, Artūrs Bogdanovičs: